Malá doznání okresního soudce: (výsledek nápadu Josefa Škvoreckého)

Malá doznání okresního soudce: (výsledek nápadu Josefa Škvoreckého) - Ota Ulč | Replicamaglie.com

...padu Josefa Škvoreckého)! Kniha anekdoticky napsaných příběhů od okresního soudu ve Stříbře, kde autor na konci padesátých let jako předseda senátu pro právo civilní zažil absurdity udělování socialistické spravedlnosti v občanskoprávních sporech a po těchto peprných a někdy i mrazivých zkušenostech za tři roky emigroval ... Šulc-Švarc : nakladatelství české beletrie ... . Tato publikace byla vydána za finanční podpory Ministerstava kultury ČR (č.20950/2004/OUK) © Literární akademie (Soukromá vysoká škola Josefa Škvoreckého ... Posledním velkým dílem . Josefa Škvoreckého, které dosud vyšlo tiskem, je Scherzo capriccioso: Veselý sen o Dvořákovi (68 Publishers, Toronto, bez data [1984]). Tento román o Dvořákovi, o Čechách a o Spojených státech v devatenáctém století ... Ota Ulč - Compare Discount DVD Movie Prices & Save up to ... ... .20950/2004/OUK) © Literární akademie (Soukromá vysoká škola Josefa Škvoreckého ... Posledním velkým dílem . Josefa Škvoreckého, které dosud vyšlo tiskem, je Scherzo capriccioso: Veselý sen o Dvořákovi (68 Publishers, Toronto, bez data [1984]). Tento román o Dvořákovi, o Čechách a o Spojených státech v devatenáctém století je vlastně milostným příběhem. V souboru deníkových záznamů A zavaž si tkaničky se Roman Szpuk obrací k šumavské krajině a přírodě, pozoruje dění v okolí a zachycuje drobné každodenní příběhy. Podobně jako ve své předchozí knize Chraplavé chorály (Stehlík, 2013), která byla nominována na Cenu Josefa Škvoreckého, i zde naplno odkrývá ... "malaja pobdonosnaja vojna", malá vítzná válka. A kdyţ se jeden národ bouří, jako se te þiní, dje panu prezidentovi Alijevovi, tak on potřebuje ukázat tvrdou ruku. A to byl asi ten hlavní dŧvod. Pavel NOVÁK, moderátor ----- Bývá-li Stephen King (*1947) již tradičně zván „králem hororu", přičemž není sporu, že jeho kariéru provází podivuhodné štěstí, jeho přítel Peter Straub (*1943) by klidně mohl být princ téhož žánru; a podobný slogan má i jistou eleganci, i když pravdivý není....

INFORMACE

AUTOR
Ota Ulč
DIMENZE
7,8 MB
NÁZEV SOUBORU
Malá doznání okresního soudce: (výsledek nápadu Josefa Škvoreckého).pdf

POPIS

Kniha anekdoticky napsaných příběhů od okresního soudu ve Stříbře, kde autorna konci padesátých let jako předseda senátu pro právo civilní zažil absurdity udělování socialistické spravedlnosti v občanskoprávních sporech a po těchto peprných a někdy i mrazivých zkušenostech za tři roky emigroval. Knihu o svém působení v československé justici napsal Ota Ulč původně anglicky pod názvem The Judge in a Communist State. Vyprávěl v ní o civilních kauzách, které soudil na konci padesátých let u okresního soudu ve Stříbře. Přítel Josef Škvorecký ho vybídl, aby o tom napsal česky, se zaměřením na českého čtenáře, kterému nemusí vysvětlovat význam písmen JZD nebo pojmy jako výjezdní doložka, devizový příslib apod. Výsledkem nápadu Josefa Škvoreckého je kniha Malá doznání okresního soudce. U svého soudu Ota Ulč nezažil žádné hrdelní politické procesy, ale politická kritéria doby pronikala i do občanskoprávních sporů o vlastnictví slepic a králíků, do rozvodových řízení i dědických sporů. Soudcovská židle pro něj nebyla zvlášť pohodlná a vyvolávala spíš mrazivé pocity. Nicméně jiní majitelé talárů si nezoufali nad svým osudem. Vždyť v pětadvaceti letech se třeba mohli postarat o uvěznění vlastní tchyně a takový pocit může tolik potěšit, že nezbude na slzu soucitu pro třídního nepřítele. Ota Ulč není pokrytec, aby předstíral, že se mohl od absurdní justiční praxe izolovat, a tak ho každý další soudní případ, ve kterém vystupoval jako švejkovský antihrdina justičního systému, přibližoval k rozhodnutí emigrovat.

Chcete si přečíst knihu?Malá doznání okresního soudce: (výsledek nápadu Josefa Škvoreckého) ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Ota Ulč. Číst Malá doznání okresního soudce: (výsledek nápadu Josefa Škvoreckého) Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY