Co to svítí na obloze?: Povídání o tajemství hvězd a podivné návštěvě z vesmíru

Co to svítí na obloze?: Povídání o tajemství hvězd a podivné návštěvě z vesmíru - David Koval | Replicamaglie.com

...tín. Zdá se, že právě zde ... Nějak se to schumelilo a paní Humlová mě požádala, jestli bych neměl něco z výletů v zásobě pro povídání a promítání, že by se jí to hodilo do programu zvolského kulturáku ... vesmirnilide.cz ... . Já se dost snadno nechám ukecat, takže jsem přiznal, že něco mám a naplánovali jsme povídání o výletu na Bali. Ahoj 27.8 V 20:55 min jsem zpozoroval na obloze ukaz nevím co to bylo ,ale mám to vyfocené bylo to velké a červené jako kdyby to hořelo taková koule docela velký to bylo pak to pořád stoupalo do vesmíru a a až se to ztratilo trvalo to jen pár sekund napadlo mě jestli to není raketoplán discovery,ale to asi ne :) Jenže průlety počínaje 29. lednem jsou už od Jupiteru tak daleko, že se doba letu protahuje o celý rok, takže jde o to, že se delta V u Jupiteru sníží ze 4 km/s na 2,8 km/s (pro 29.1.-31.1.) resp. na něco přes 1,5 km/s pro 1.-2.2., ale pořád ... KOVAL, David : Co to svítí na obloze? ... . lednem jsou už od Jupiteru tak daleko, že se doba letu protahuje o celý rok, takže jde o to, že se delta V u Jupiteru sníží ze 4 km/s na 2,8 km/s (pro 29.1.-31.1.) resp. na něco přes 1,5 km/s pro 1.-2.2., ale pořád ještě to bude dost blízko na to, aby se mohlo něco na Jupiteru pozorovat, co by stálo za to....

INFORMACE

AUTOR
David Koval
DIMENZE
11,56 MB
NÁZEV SOUBORU
Co to svítí na obloze?: Povídání o tajemství hvězd a podivné návštěvě z vesmíru.pdf

POPIS

Autor knihy vytváří výukové programy na brněnské hvězdárně. Ve své knize se zábavnou formou snaží dětem (ale možná i jejich rodičům) objasnit ty nejobyčejnější otázky: Proč Měsíc mění svůj tvar? Proč jsou hvězdy různě jasné? Jaká máme souvhězdí? Co je to meteor? Jak vypadá Saturn v dalekohledu? Proč ve dne nevidíme hvězdy? Celá kniha je namluvena na přiložené CD, které uvítají děti, které nemohou usnout.

Chcete si přečíst knihu?Co to svítí na obloze?: Povídání o tajemství hvězd a podivné návštěvě z vesmíru ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor David Koval. Číst Co to svítí na obloze?: Povídání o tajemství hvězd a podivné návštěvě z vesmíru Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY