Osvětimská knihovnice

Osvětimská knihovnice - Antonio G. Iturbe | Replicamaglie.com

...ří na své lidství nezapomněli. Všechny informace o produktu Kniha Osvětimská knihovnice - Antonio G ... Iturbe, Antonio G. : Osvětimská knihovnice ... . Iturbe, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Osvětimská knihovnice - Antonio G. Iturbe. Osvětimská knihovnice je velmi silná kniha. Nejvíce mě zasáhl fakt, že autor knihy Antonio G. Iturbe se s pravou osvětimskou knihovnicí, paní Krausovou, setkal osobně. (Mimo jiné, tato pravá osvětimská knihovnice je manželkou spisovatele Oty Krause, jež napsal knihu ... Osvětimská knihovnice - Antonio G. Iturbe | Knihy na ... ... . (Mimo jiné, tato pravá osvětimská knihovnice je manželkou spisovatele Oty Krause, jež napsal knihu Továrna na smrt). Kniha: Osvětimská knihovnice Autor: Antonio G. Iturbe. Edita Adlerová, hlavní hrdinka knihy, přijela se svými rodiči v prosinci 1943 do Osvětimi-Březinky. Neskončila v plynové komoře, jak bylo u transportů obvyklé, ale spolu s ostatními ... Osvětimská knihovnice je nadpriemerné čítanie a odporúčam ju všetkým, ktorí vyhľadávajú literatúru z tohto obdobia. Čítaj viac. Recenzie. Ako sa vám páčila kniha? Pridať recenziu . 4,9 / 5. 12 hodnotení . 11 ... Kniha Osvětimská knihovnice, z níž je předchozí úryvek, vznikla díky jedné velké náhodě.Španělský novinář a spisovatel Antonio G. Iturbe si před několika lety začal po mailech dopisovat s cizí ženou, od které chtěl koupit knihu. Ke svému velkému úžasu nakonec zjistil, že si píše přímo s Ditou Krausovou, tedy ženou, o které četl zmínku v knize Alberta ... Osvětimská knihovnice je opravdu jednou z nejlepších knih, kterou jsem kdy četla a všem ji vřele doporučuji. Určitě by si ji měl přečíst každý, koho téma holocaustu (jako mě) velice zajímá. Upoutá vás od prvních řádků a nepřestanete číst, dokud nebudete na úplném konci. Osvětimská knihovnice je velice působivou knihou a smutným svědectvím o naprosto pokřivené době, která milionům lidí sebrala vlastní důstojnost i holý život. Autor velice věrně a čtivě popisuje každodenní děsivé podmínky, kterým museli všichni čelit ve snaze žít alespoň o jeden jediný den déle. Španěl Antonio G. Iturbe (narozen 1967 v Zaragoze), kulturní publicista, jehož je Osvětimská knihovnice třetím rozsáhlejším románem, se nelehkého tématu zhostil tak, jak novinář umí nejlépe - poctivým studiem dostupných pramenů, v nichž paměti o téměř dvě generace starší přítelkyně Dity hrají klíčovou roli ... Osvětimská knihovnice mě uchvátila ihned, jakmile jsem se dozvěděla, že vyšla. Jsem velký fanoušek příběhů z 2. světové války a tento jsem tedy nemohla jen tak přehlédnout. Osvětimská knihovnice je příběh podpořený historickými fakty a taktéž i zpovědí Dity Krausové, hluchá místa doplňuje autor fikcí. Praha - Osm knih. Přesně tolik titulů, jejichž názvy už js...

INFORMACE

AUTOR
Antonio G. Iturbe
DIMENZE
10,10 MB
NÁZEV SOUBORU
Osvětimská knihovnice.pdf

POPIS

Osvětim-Březinka - zdálo by se, že dnes už k tomuto divadlu hrůzy můžeme dodat jen velmi málo. A přece. Je tu pravdivý, byť téměř neznámý příběh několika útlých a zaprášených knížek, které se na ono pochmurné místo dostaly bůhvíjak a jejichž stránky drží pohromadě jen zázrakem a silou vůle a odvahy čtrnáctileté Dity Adlerové, osvětimské knihovnice, strážkyně podivuhodného táborového tajemství. Příběhem literární Dity, jehož předlohou jsou vzpomínky skutečné, dnes osmdesátileté Dity Krausové, se vracíme k polozapomenuté historii rodinného tábora, který existoval v Březince od září 1943 do července 1944 a jehož tragický konec, ač dodnes zahalen řadou neobjasněných okolností, představuje největší hromadnou vraždu československých občanů za druhé světové války.

Chcete si přečíst knihu?Osvětimská knihovnice ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Antonio G. Iturbe. Číst Osvětimská knihovnice Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY