Informace: Historie. Teorie. Záplava

Informace: Historie. Teorie. Záplava - James Gleick | Replicamaglie.com

...lnímu informatikovi. (historie, teorie, záplava) James Gleick Informace Historie ... Informace - Historie. Teorie. Záplava | Odborná literatura ... ... . Teorie. Záplava Překlad Jan Kašpar, vázaná s přebalem, 165 x 235, 400 stran, 498 Kč, vydání 1, poprvé vyšlo 15.10.2013. Informace je v určitém smyslu knihou o všem, co je páteří naší civilizace: o telekomunikaci, ochranných známkách, počítačích, genetice, spamu a memech, kompresi dat ... INFORMACE. Historie. Teorie. Záplava. James Gleick. 5. Pro Cynthii. 6. INFORMACE. Z těch ... Informace-Historie.Teorie.Záplava-GleickJames - Prectu.cz ... . Historie. Teorie. Záplava. James Gleick. 5. Pro Cynthii. 6. INFORMACE. Z těch starých lístků jste se nedozvěděli, kam jedete ani odkud jste vyjeli. Nepamatoval si, že by uváděly datum, a rozhodně neuváděly čas. Nyní bylo . samozřejmě všechno jinak. Veškeré informace. Archie dumal nad tím, proč to tak je. ZADIE SMITH Informace - Historie. Teorie. Záplava. Celkové hodnocení ... Doručení v čtvrtek 14.05.2020 nebo k odběru na pobočce již od 13.05.2020. Koupit. Anotace. Informace je v určitém smyslu knihou o všem, co je páteří naší civilizace: o telekomunikaci, ochranných známkách, počítačích, genetice, spamu a memech, kompresi dat ... Gleick, Jam...

INFORMACE

AUTOR
James Gleick
DIMENZE
4,77 MB
NÁZEV SOUBORU
Informace: Historie. Teorie. Záplava.pdf

POPIS

Informace je v určitém smyslu knihou o všem, co je páteří naší civilizace: o telekomunikaci, ochranných známkách, počítačích, genetice, spamu a memech, kompresi dat, kvantové mechanice i šifrách, slovnících, náhodě, entropii i řetězových dopisech. Zkušený autor kultovní knihy Chaos a řady dalších publikací uchopil téma „informace“ skutečně od základu – knihu otevírá půvabná kapitola o „dálkové řeči“ afrických bubeníků (komunikačnímu kanálu, jehož kapacitě se schopnosti naší civilizace vyrovnaly až ke konci 19. století) a v řadě pestrých kapitol nás seznamuje s historií a hlavními aspekty informačního věku. Co má s moderní civilizací společného klínopis, bizarní projekt francouzských mechanických telegrafů či neméně bizarní mechanický počítač Charlese Babbagea? Uvidíme, že velmi mnoho. Zdánlivě mrtvá historická témata autor oživuje moderním pohledem teorie informace a v často překvapivých paralelách ukazuje, jak se současná civilizace dostala tam, kde nyní je. Informace je pozoruhodná kniha: abyste se do ní mohli ponořit a vychutnat její potenciál, nepotřebujete žádné zvláštní vzdělání, na druhé straně však otevře nikoli jeden, ale celou řadu nových horizontů i ostřílenému profesionálnímu informatikovi.

Chcete si přečíst knihu?Informace: Historie. Teorie. Záplava ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor James Gleick. Číst Informace: Historie. Teorie. Záplava Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY