Náročné dospívání urozených: Kavalírské cesty české a rakouské šlechty (1620-1750)

Náročné dospívání urozených: Kavalírské cesty české a rakouské šlechty (1620-1750) - Jiří Kubeš | Replicamaglie.com

... šlechty v raném novověku, jež pomohla urozeným udržet jejich výsadní postavení ... PDF Císařský vyslanec Josef Klement z Kounic na cestě po ... ... . Gottlieb Amadeus Windischgrätz (Karel Gottlieb Amadeus hrabě z Windischgrätzu / Karl Gottlieb Amadeus Graf zu Windischgrätz) (13. března 1630 Řezno - 25. prosince 1695 Vídeň) byl rakouský šlechtic a významný diplomat ve službách Habsburků.Kromě rodového dědictví v Rakousku získal majetek na Moravě a byl rytířem Řádu zlatého rouna Kavalírské cesty české a rakouské šlechty (1620-1750) ... Jedním ze stěžejních témat, které se stále řeší, byla, je a bude výchova ... Filip Hyacint z Lobkovic - Wikipedie ... ... Jedním ze stěžejních témat, které se stále řeší, byla, je a bude výchova a vzdělání šlechty v raném novověku, jež pomohla urozeným udržet jejich výsadní postavení. ... Recenze produktu Náročné dospívání urozených. 342 Kč NÁROČNÉ DOSPÍVÁNÍ UROZENÝCH - Jiří Kubeš . Cesty za poznáním a dobrodružstvím mladých českých a rakouských šlechticů._____ podtitul: Kavalírské cesty české a rakouské šlechty (1620-1750)ilustrace: černobílé a barevné reprodukcevazba: pevná formát: 23,5x17 cm, 464 stranrok ... Filip Hyacint Josef kníže z Lobkovic (Filip Hyacint Josef 4. kníže z Lobkowicz, vévoda zaháňský, hrabě ze Sternsteinu) (25. února 1680, Altenstadt, Bavorsko - 21. prosince 1734, Vídeň, Rakousko) byl český šlechtic z rodu Lobkoviců.V roce 1715 se jako dědic knížecího titulu stal majitelem rozsáhlého majetku v Čechách, který později rozšířil převzetím dědictví ... Jiří Kubeš Náročné dospívání urozených: Kavalírské cesty české a rakouské šlechty (1620-1750) Jiří Winter-Neprakta S Nepraktou za zvířenou Jižní Čechy - přírodní oblasti Jiří Jiráček pdf Náročné dospívání urozených. Kavalírské cesty české a rakouské šlechty (1620-1...

INFORMACE

AUTOR
Jiří Kubeš
DIMENZE
4,26 MB
NÁZEV SOUBORU
Náročné dospívání urozených: Kavalírské cesty české a rakouské šlechty (1620-1750).pdf

POPIS

Jedním ze stěžejních témat, které se stále řeší, byla, je a bude výchova a vzdělání šlechty v raném novověku, jež pomohla urozeným udržet jejich výsadní postavení. Právě ve výzkumu tohoto tématu spatřují historici poprávu klíč k pochopení specifického šlechtického myšlení a chování, respektive ke konstrukcijejich stavovské identity, jež byla založena na neustálém zdůrazňování vlastní sociální výjimečnosti, propracovaném systému odlišnosti od ostatních sociálních vrstev a kulturní hegemonii. Urození měli na osvojení norem a způsobů chování svého stavupřibližně prvních dvacet let svého života, jednalo se tedy o postupný proces, jenž vrcholil během tzv. kavalírských cest. Jednou z klíčových otázek této práce je, zda se v důsledku těchto procesů postupně měnila i kavalírská cesta, zda musela znovu a znovu připravit mladé šlechtice na všechny společenské novinky, aby i oni dokázali obhájit či dokonce rozšířit výjimečné postavení svých předků ve stále se proměňujícím světě.

Chcete si přečíst knihu?Náročné dospívání urozených: Kavalírské cesty české a rakouské šlechty (1620-1750) ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jiří Kubeš. Číst Náročné dospívání urozených: Kavalírské cesty české a rakouské šlechty (1620-1750) Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY