Byli jsme a budem: aneb česká každodennost 1914-1918

Byli jsme a budem: aneb česká každodennost 1914-1918 - Marie Michlová | Replicamaglie.com

... h k u p e c t v í w w w . k o s m a s ... Byli jsme a budem (Marie Michlová) | Detail knihy | ČBDB.cz ... . c z , U I D : K O S 1 8 9 7 0 5 Kniha Byli jsme a budem aneb česká každodennost 1914-1918 Přidat komentář. Boby17. 6 29. března. Jaj, tož to byla slabota! ... Kniha Byli jsme a budem aneb česká každodennost 1914-1918 je v. Právě čtených: 3x: Přečtených: 52x: Čtenářské výzvě ... BYLI JSME A BUDEM aneb česká každodennost 1914-1918 ─ 9 ─ Podobně jako v případě druhé světové války, i první světová válka měla podle odhadů Němců trvat nanejvýš několik měsíců, ale setkali se mj. s tuhým odporem Belgičanů. BYLI JSM ... PDF aneb česká každodennost 1914-1918 - KOSMAS.cz ... . s tuhým odporem Belgičanů. BYLI JSME A BUDEM aneb česká každodennost 1914-1918 ─ 9 ─ Podobně jako v případě druhé světové války, i první světová válka měla podle odhadů Němců trvat nane...

INFORMACE

AUTOR
Marie Michlová
DIMENZE
4,43 MB
NÁZEV SOUBORU
Byli jsme a budem: aneb česká každodennost 1914-1918.pdf

POPIS

Každodenní život obyvatel Českého království za první světové války jako by dnes již tonul v mlze, ukryt přirozeným během času, ale i mnohem temnějším obdobím nacistického teroru o čtvrtstoletí později. Jako by světovou válku (teprve později označovanou přívlastkem „první“) připomínaly jen mechem obrostlé pomníčky padlých na návsích našich obcí. Přesto se jedná o období navýsost zajímavé i barvité – byť na barevné škále převládají šedá a černá, teprve v samém závěru války překryté barvami vlajky mladé republiky. To, že tyto nové barvy byly původně jen dvě, je jen jednou z mnoha nepříliš známých skutečností, o nichž se dočtete v této knize. Život obyčejného člověka je však jen výjimečně spjat se státními symboly či představiteli, a tak se – po nezbytném historickém úvodu, pojednávajícím o příčinách války, jejím průběhu a klíčových osobnostech a o českém protirakouském odboji – můžete začíst do kapitol o tom, co Češi za války četli, jak se (ve stále ještě vzácných) chvílích odpočinku bavili, čím cestovali, co jedli a jak se oblékali, jaký byl život ve městě i na venkově, co prožívaly za válečných dnů děti a ženy, jak se navzdory nelehké době rozvíjely česká kultura a české školství či jak se proměnily postavení církve, rodinné a sexuální vztahy. Zvláštní pozornost je věnována těm, kteří – většinou nevolky – oblékli rakouskou uniformu, stejně jako české válečné ekonomice a národnostním menšinám na našem území. Věříme tedy, že šestý svazek Edice Český ČAS čtivou formou „seškrábe mech ze zapomenutých pomníčků“ a osvětlí zejména mladším čtenářům nelehká léta, v nichž se rodila naše nezávislost.

Chcete si přečíst knihu?Byli jsme a budem: aneb česká každodennost 1914-1918 ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Marie Michlová. Číst Byli jsme a budem: aneb česká každodennost 1914-1918 Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY