Ročenka pro filosofii a fenomenologický výzkum 2013

Ročenka pro filosofii a fenomenologický výzkum 2013 - Aleš Novák (ed.) | Replicamaglie.com

..., Aleš Novák, Jaroslav Novotný, Marie Pětová, Václav Zajíc a Richard Zika ... Ročenka pro filosofii a fenomenologický výzkum 2017 ... ... . Sedmý svazek Ročenky pro filosofii a fenomenologický výzkum obsahuje v hlavním bloku šest malých studií k otázce zla. V dalších blocích (Stati, Studentské práce a Recenze a varia) přinášejí své studie autoři Vincent Blanchet, Martin Bojda, Marcel Dubovec, Tomáš Holeček, Tomáš Houdek, Jakub Chavalka, Robert Kanócz, Josef Kružík, Ondřej Kvapil, Josef Matoušek, Aleš ... Poznámky k paradoxu herce. In Ročenka pro filosofii a fenomenologický vý ... Ročenka pro filosofii a fenomenologický výzkum III/2013 ... ... ... Poznámky k paradoxu herce. In Ročenka pro filosofii a fenomenologický výzkum, Togga, Praha 2014, sv. 4, s. 155-167. Problém bezprostřední autoafekce u Edmunda Husserla. In Ročenka pro filosofii a fenomenologický výzkum, Togga, Praha 2013, sv. 3, s. 49-60. Responsiveness as a „Pure Hospitality". Jádrem pátého svazku Ročenky pro filosofii a fenomenologický výzkum (2015) je reflexe prof. Kennetha Maly nad problematikou Heideggerových Beiträge (1936/38). Reflexe však nesleduje jen základní obsahové problémy tohoto dnes již slavného torza. Vzhledem k tomu, že prof. Maly je překladatelem tohoto díla do angličtiny, reflexe seznamuje i s nelehkými problémy ... V centru Ročenky pro filosofii a fenomenologický výzkum pro rok 2016 stojí obsáhlejší studie Roberta Kanócze, která je pozoruhodnou diskusí možností a dosahu nejzákladnějších ontologických východisek, a zároveň nárysem vlastního filosofického stanoviska autora. „Varia" v podobě zásadnějších reflexí připomínají 40. výročí úmrtí Martina Heideggera a ... „Svět novověké přírodní vědy v Husserlových Idejích II", Ročenka pro filosofii a fenomenologický výzkum, Togga, Praha 2013, str. 43-47, ISBN 978-80-7476-036-5. Poslední změna: 20. červen 2016 16:12 Kniha Ročenka pro filosofii a fenomenologický výzkum 2017 iba za 16,61 € v internetovom kníhkupectve KNIHY PRE KAŽDÉHO s.r.o....

INFORMACE

AUTOR
Aleš Novák (ed.)
DIMENZE
9,23 MB
NÁZEV SOUBORU
Ročenka pro filosofii a fenomenologický výzkum 2013.pdf

POPIS

Třetí ročník Ročenky pro filosofii a fenomenologický výzkum měl opět tři hlavní bloky: První se věnoval myšlení Edmunda Husserla (mj. přináší komentář k Husserlovu pojednání Filosofie jako přísná věda, které vychází zároveň s Ročenkou III/2013), druhý tematizoval „limity transcendence“ (konkrétně na příkladech díla Maxe Picarda, Egona Bondyho a filosofického zenu-buddhismu) a ve třetím byly představeny dílčí studie k filosofické antropologii, filosofii logiky a kunsthistorii. Autory svazku III/2013 jsou Aleš Novák, Richard Zika, Taťána Petříčková, Nicol Svárovská, Petra Táboříková, Radek Suchý, Václav Zajíc, Josef Matoušek, Tomáš Holeček a Ondřej Váša.

Chcete si přečíst knihu?Ročenka pro filosofii a fenomenologický výzkum 2013 ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Aleš Novák (ed.). Číst Ročenka pro filosofii a fenomenologický výzkum 2013 Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY