Literární dandysmus 19. století ve Francii

Literární dandysmus 19. století ve Francii - Karin Becker | Replicamaglie.com

...kterých je upravena otevírací doba, bližší informace naleznete zde ... zahálčivý - ABZ slovník českých synonym ... . ... Kniha: Literární dandysmus 19. století ve Francii (Karin Becker). Nakupujte knihy online vo vašom obľúbenom kníhkupectve Martinus! Literární dandysmus 19. století ve Francii Autor: Karin Becker Historicko-teoretická studie snažící se postihnout povahu anglického a francouzského literárního dandysmu. Píše Luboš Merhaut (12. 2. 2014) Knihu Literární dandysmus 19. století ve Francii z francou ... Literární dandysmus 19. století ve Francii - Becker Karin ... ... . 2. 2014) Knihu Literární dandysmus 19. století ve Francii z francouzštiny (Le dandysme littéraire en France au XIXe siècle, Orléans, Paradigme 2010) přeložila Alena Lhotová a vydalo nakladatelství Karolinum (2013). Napsala ji německá literární historička Karin Beckerová, která působí v rámci romanistického semináře na univerzitě v Münsteru a ... Umělecký styl od 20.let 17.století (bitva na Bílé hoře) až do 70.let 18.století. Baroko se vyznačuje touhou po poznání, ale zároveň nevěrou v člověka - ve smyslu pozemského života. Převládá pocit pomíjivosti a marnosti. Umělci ve svých dílech zobrazují lidské utrpení. Představitelé: Literární dandysmus 19. století ve Francii . Becker, Karin. Historik v pohybu. Křen, Jan. Psáno do oblak. Hasil, Jiří Hrdlička, Milan. Když Krupp byl „dělovým králem"? Jindra, Zdeněk. Německé tělovýchovné a sportovní spolky v českých zemích a Československu. Waic, Marek. Frankofilství a česká identita (1848-1914 ... Začátek 19. století se nese v duchu stále se šířící germanizace, krásná i odborná literatura se píše německy. Období úpadku českého jazyka a literatury se datuje od roku 1620 (bitva na Bílé hoře) po 80. léta 18. století. Knížku Karin Beckerové Literární dandysmus 19. století ve Francii vydalo nakladatelství Karolinum v překladu Aleny Lhotové. Dalším novým jménem pro české čtenáře je Kim Jongha. Jméno korejského spisovatele najdete už v antologii moderní korejské povídky Loď pokladů z roku 2012, ale teprve nyní vyšel v českém ... Literatura v 19. století. Začátek 19. století se nese v duchu stále se šířící germanizace, krásná i odborná literatura se píše německy. Období úpadku českého jazyka a literatury se datuje od roku 1620 (bitva na Bílé hoře) po 80. léta 18. století. Zboží ze stejné kategorie - Putování za Svatým Grálem. Las formaciones parasintéticas en el espanol moderno (1726-1904): ... Parasyntéza představuje zvláštní a lingvisty polemizovaný mechanismus tvoření slov, jak ze ... Dům knihy.cz > Knihy > Jazykověda a literární vědy > Literární dandysmus 19. století ve Francii. Akce Skladacky-puzzle-akce Akce Dětské knihy se slevou Akce Superman za supercenu! Literár...

INFORMACE

AUTOR
Karin Becker
DIMENZE
4,8 MB
NÁZEV SOUBORU
Literární dandysmus 19. století ve Francii.pdf

POPIS

Co si představit pod pojmem literární dandysmus? Románové postavy s dandyovskými rysy známé z děl Stendhalových a Balzakových? Nebo typické formy a styly, jakými psali dandyové-spisovatelé Byron, Baudelaire, Musset, Sue, Huysmans či Wilde? A konečně neevokují spojení dandysmu a literatury první teoretické studie snažící se vystihnout povahu dandyů z pera Balzaka, Barbeye d'Aurevillyho a Baudelaira přinášející definice jejich "elegantního života" či odkrývající jejich duchovní rozměr? Na všechny tyto otázky odpovídá ve francouzštině napsaná a vydaná historicko-teoretická práce německé romanistky a historičky literatury K. Beckerové, která sleduje jak povahu původního, mondénního dandysmu, jenž se zrodil v sociálním prostoru anglické společenské smetánky, tak utváření raného francouzského dandysmu literárního i vývoj všech vnějších a vnitřních vazeb těchto dvou poloh. Obě větve dandysmu představuje autorka v mnoha ohledech nově, dokazuje například relativnost vázanosti dandysmu na neomezené finanční zdroje. Nejen objev zevnějšku rafinované jednoduchosti nastolený G. Brummellem, ale především literární dandysmus spojuje s omezenými životními podmínkami, ba nouzí. Dandy-literát se chápe možnosti promítnout svůj typický životní postoj a estetický ideál do literárního díla a tak si také zajistit živobytí. Ostatně jeho dílům vděčí proud dandysmu za své ukotvení, za možnost být permanentním zdrojem reflexe. Přestože dnes nejsou ojedinělé názory, které ukazují na možné reprezentanty "nového dandysmu" 20. i 21. století, autorka patří k těm, kdo se dívají na tuto možnost spíše s rezervou, ve své práci se soustřeďuje na fenomén dandysmu od jeho zrodu na sklonku 18. století až po jeho relativní zánik daný první světovou válkou.

Chcete si přečíst knihu?Literární dandysmus 19. století ve Francii ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Karin Becker. Číst Literární dandysmus 19. století ve Francii Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY