Českoslovenští vědci v Orientu: II. díl

Českoslovenští vědci v Orientu: II. díl - Hana Havlůjová, | Replicamaglie.com

... recepce antických textů v českých zemích v letech 1470-1600" (Europa humanistica ... Českoslovenští vědci v Orientu - Lucie Storchová ... ... . Literary and language reception of ancient texts in Bohemian Lands from 1470 to 1600) ; funded by the Grant Agency of the Czech Republic (GAČR); this project was a part of an international network Europa humanistica organized by ... Hledáte Českoslovenští vědci v Orientu od Libor Jůn,Lucie Storchová,Hana Havlůjová,Adéla Jůnová-Macková,Hana Navrátilová? Dnes objednáte, zítra vyzvednete… a můžete začít číst. 33 prodejen po celé ČR Objednávejte knihu Českoslovenští vědci v Orientu v int ... Kniha Českoslovenští vědci v Orientu | Knihy pre každého ... . 33 prodejen po celé ČR Objednávejte knihu Českoslovenští vědci v Orientu v internetovém knihkupectví Megaknihy.cz. Nejnižší ceny 450 výdejních míst 99% spokojených zákazníků Zaradené v kategóriách: HISTORICKÁ LITERATURA, Moderní dějiny. Třetí říše ve 100 objektech Moorhouse Roger, Ohlídal Jiří . Dostupnosť. skladem. Vydavateľ ... Českoslovenští vědci v Orientu II.díl ... ČESKOSLOVENŠTÍ VĚDCI V ORIENTU, I. DÍL První díl dvoudílné monografie mapující cesty československých vědců 1. poloviny 20. století na Blízký Východ a jejich reflexi Orientu na základě jejich vlastních textů. Třetí díl statí, přednášek a rozhovorů významného českého znalce ústavního práva a odborníka na Benešovy dekrety, věnovaných problematice české státnosti a významným hodnotám, jež se promítají i do veřejného života české společnosti. ... Českoslovenští vědci v Orientu II.díl ... Z rozboru pramenů vyplývají i obecnější poznatky k vývoji „konečného řešení židovské otázky" v evropských zemích ovládaných nacistickým Německem. ... Českoslovenští vědci v Orientu II.díl ... Používateľské hodnotenie a recenzie na Kniha Českoslovenští vědci v Orientu - Hana Havlůjová, Libor Jůn, Adéla Jůnová-Macková, Hana Navrátilová, Wolf B. Oerter, Lucie Storchová. Odkazy na odborné recenzie. Kompletné informácie k výberu. Education:. 2005-2012: Ph.D., FF UK, Prague 1996-2004: Mgr., FF UK, Prague Research Interests: History of science, orientalistic studies, history of traveling ... České sociální vědy prošly, podobně jako jiné vědní obory, třemi exilovými vlnami - po okupaci Československa v roce 1939, po nástupu komunistického režimu v roce 1948 a po ustavení tzv. normalizace jako důsledku vojenské intervence do obrodného procesu v roce 1968....

INFORMACE

AUTOR
Hana Havlůjová,
DIMENZE
8,22 MB
NÁZEV SOUBORU
Českoslovenští vědci v Orientu: II. díl.pdf

POPIS

Druhý a závěrečný díl monografie mapující cesty československých vědců 1. poloviny 20. století na Blízký Východ a jejich reflexi Orientu na základě jejich vlastních textů (vzpomínky, korespondence, beletrie). Jedná se o orientalistu-popularizátora Václava Zelenku, egyptologa Theodora Hopfnera, biology Jiřího Bauma a Jaroslava Petrboka, ale také sochaře Františka V. Foita. Po edicích následují doprovodné studie, které shrnují látkou obou svazků z různých pohledů (jednotlivé vědní obory, konstrukce orientální alterity, ženská reflexe Orientu). Svazek obsahuje též bibliografii a jmenný rejstřík k oběma dílům. Kniha je doporovozena barevnou obrazovou přílohou.

Chcete si přečíst knihu?Českoslovenští vědci v Orientu: II. díl ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Hana Havlůjová,. Číst Českoslovenští vědci v Orientu: II. díl Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY