Poctivý Abe: vyprávění o životě Abrahama Lincolna, osvoboditele otroků 1809 - 1865

Poctivý Abe: vyprávění o životě Abrahama Lincolna, osvoboditele otroků 1809 - 1865 - Antonín Zhoř | Replicamaglie.com

...vysloužil přezdívku „poctivý Abe", přes mužná léta až k jeho zvolení presidentem a vstupu na presidentský stolec, kdy jeho úsilí o zrušení otroctví přerůstá v občanskou válku a president nakonec při ... Životopisy (strana 113) | Knihy pre každého ... ... Poctivý Abe - vyprávění o životě Abrahama Lincolna, osvoboditele otroků 1809 - 1865. Autor svou knihu napsal za války. Není naším úkolem hodnotit, do jaké míry ho k psaní této knihy přiměla válečná léta, či zda to byl jasný autorský záměr, nezávislý na čase a době, vycházející pouze Poctivý Abe: vyprávění o životě Abrahama Lincolna, osvoboditele otroků 1809 - 1865 Antonín Zhoř Nakladatel: M.E.S.S. 2013 Vyprávění o životě Abrahama Lincolna, osvoboditele otroků 1809 - 1865. ZHOŘ Antonín. Info: M.E.S.S., 2013 (zde 1.) - váz., 208 str. EAN: Online knihkupectví Knihy.ABZ.cz - aktuální nabí ... Knihy lincoln kniha abraham - Heureka.cz ... .E.S.S. 2013 Vyprávění o životě Abrahama Lincolna, osvoboditele otroků 1809 - 1865. ZHOŘ Antonín. Info: M.E.S.S., 2013 (zde 1.) - váz., 208 str. EAN: Online knihkupectví Knihy.ABZ.cz - aktuální nabí...

INFORMACE

AUTOR
Antonín Zhoř
DIMENZE
4,51 MB
NÁZEV SOUBORU
Poctivý Abe: vyprávění o životě Abrahama Lincolna, osvoboditele otroků 1809 - 1865.pdf

POPIS

Životopisný román zachycuje dramatickou životní dráhu Abrahama Lincolna od jeho mládí a jinošství, kdy si jako kupecký mládenec čtoucí v krámě knihy vysloužil přezdívku "poctivý Abe", přes mužná léta až k jeho zvolení presidentem a vstupu na presidentský stolec, kdy jeho úsilí o zrušení otroctví přerůstá v občanskou válku a president nakonec při oslavě vítězství tragicky hyne. Román uvádí přístupnou formou do osidlování Západu a zejména pak do dramatických let občanské války Severu proti Jihu. Pojednávající o jednom z těch mládenců, kteří "sami sebe udělali": nezanedbali vklad, kterým byli obdařeni, usilovně na něm pracovali a po celý svůj život dokázali zůstat mu věrní: tedy sami sobě, své ideji, a přivést ji do konce. U Abrahama Lincolna i za cenu oběti vlastního života. Abraham Lincoln vůbec nebyl nějaký naivka. Dobře věděl, co jemu osobně může přinést onen obrovský politický střet, pro který se rozhodl: boj za smysluplná lidská práva - svobodu člověka: Ne člověka usilujícího o malichernosti, nýbržo jeho společenskou rovnoprávnost - odstraněním v USA tehdy ještě přežívajícího otroctví. Kniha čtenáře zajímavě seznamuje s vnitřní, ale i zahraniční politikou USA v té době, s předními americkými politiky té doby - a nabízí i solidní přehled o bojích Občanské války USA, chcete-li, boje Jihu proti Severu.

Chcete si přečíst knihu?Poctivý Abe: vyprávění o životě Abrahama Lincolna, osvoboditele otroků 1809 - 1865 ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Antonín Zhoř. Číst Poctivý Abe: vyprávění o životě Abrahama Lincolna, osvoboditele otroků 1809 - 1865 Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY