Dynamika křesťanské tradice

Dynamika křesťanské tradice - Jaroslav Vokoun | Replicamaglie.com

...dely, které ... Křesťanství je náboženství, které zaplavilo svět až nevěřícně rychle ... arl.ujep.cz ... . Co bylo příčinou této rychlosti, jaké jsou počátky a celé dějiny křesťanství? Křesťanství ovládlo všechny činy posledních 2000 let, je obsaženo ve vůdčích myšlenkách, uměleckých i vědeckých dílech, ve skvostech architektury atd. 001VĚDA OBECNĚ: Dynamika křesťanské tradice /Jaroslav Vokoun. -- 1. vyd. -- Brno : Centrum pro studium demokracie a kultury, 2013. -- 97 s. ; 21 cm ... Číst ... Dynamika křesťanské tradice | Dumknihy.cz - knihy po všech ... ... . -- 1. vyd. -- Brno : Centrum pro studium demokracie a kultury, 2013. -- 97 s. ; 21 cm ... Číst Bibli zase jako Bibli(Vokoun Jaroslav) - Docent Jaroslav Vokoun, vyučující na katedře filosofie a religionistiky Teologické fakulty Jihočeské univerzity, vychází ze své pedagogické a pastorační praxe. Ukazuje možnosti, jak číst Bibli v duchovní tradici křesťanské církve a současně s využitím poznatků moderní biblické hermeneutiky. Dynamika křesťanské tradice. Quaestiones quodlibetales, 23. Brno: Centrum pro studium demokracie a kultury (CDK), 2013. 97 s. ISBN: 978-80-7325-324-. Pavla Smetanová, Yiannis Koreček : Řecká ruleta. Příběhy lidí v nejisté době (Vladimír Roskovec) Dynamika křesťanské tradice 2014; K interdisciplinární teorii tradice 2016; Žánry autora. Duchovní literatura Náboženství Historie Filozofie Fejetony, eseje Literatura naučná. Štítky z knih. filozofie křesťanství teologie ženy dějiny církve katolická církev ekumenismus Bible exegeze Bible biblistika, výklad Bible Kupte nebo prodejte knihu O nové Československo v online antikvariátu TrhKnih.cz Vokoun Jaroslav - Prof. Jaroslav Vokoun, Th.D. (* 1956) je evangelický duchovní a teolog. Dlouhodobě se zabývá ekumenismem a dynamikou církevní tradice. Působí především na Teologické fakultě JČU v Českých Budějovicích. Publikoval mj.: Číst Bibli zase jako Bibli (2011), Sondy do současné luterské teologie (2012) nebo Dynamika křesťanské tradice (2013). V knize Dynamika křesťanské tradice popisuje Jaroslav Vokoun, vedoucí centra ekumenických studií Teologické fakulty Jihočeské univerzity křesťanství jako systém. Důležitá je především jeho polemika s prací německého sociologa a teoretika Niklase Luhmanna, který se zabýval právě reakcí křesťanství na neustále ... Trávit čas knihou Divadlo jako komunikační médium! Na našem webu prazskamuzea1918-2018.cz najdete knihu Divadlo jako komunikační médium a přečtěte si ji online ve formátu, který vám vyhovuje: PDF, EPUB, MBI. Vítejte!...

INFORMACE

AUTOR
Jaroslav Vokoun
DIMENZE
3,39 MB
NÁZEV SOUBORU
Dynamika křesťanské tradice.pdf

POPIS

Tato studie se věnuje dynamice křesťanské tradice v perspektivě humanitních a společenských věd. S využitím Gadamerovy filosofické hermeneutiky, Lotmanovy a Uspenského kulturní a historické sémiotiky a Luhmannovy systemické teorie navrhuje autor tři modely, které umožňují lépe pochopit pohyb a proměny křesťanské tradice a aktivně se účastnit na jejím dnešním utváření. Jaroslav Vokoun (1956) je vedoucím Centra ekumenických studií Teologické fakulty Jihočeské university a hostujícím kazatelem evangelických sborů na Plzeňsku a Domažlicku. V CDK vydal knihu Naslouchat teoložkám (Brno 2010).

Chcete si přečíst knihu?Dynamika křesťanské tradice ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jaroslav Vokoun. Číst Dynamika křesťanské tradice Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY