Řeckokatolická církev v českých zemích: Dějiny, identita, dialog

Řeckokatolická církev v českých zemích: Dějiny, identita, dialog - Karel Sládek | Replicamaglie.com

..., e-shop je nadále plně v provozu. Od 27 ... Fysis Iónských myslitelů | Odborná literatúra a právnická ... ... . ... Prešově, přičemž do týmu byli přizváni též pracovníci z dalších akademických a církevních institucí. (dějiny, identita, dialog) Dům knihy.cz > Knihy > Nábožentsví a duchovní nauky > Řeckokatolická církev v českých zemích. ... Řeckokatolická církev v českých zemích. Dějiny, identita, dialog. SLÁDEK Karel. Info: Mervart Pavel, 2014 (1.) - váz., 256 str. EAN: 9788074650819 IS ... Řeckokatolická církev v českých zemích. Dějiny, identita ... ... .) - váz., 256 str. EAN: 9788074650819 ISBN: 978-80-7465-081-9 ... Řeckokatolická církev v českých zemích. Dějiny, identita, dialog. 0% 0 0. Hodnotit lze až po přihlášení ... On the Question of Status and Vocation of the Eastern Catholic Churches. Řeckokatolická církev v českých zemích - Dějiny, identita, dialog - Karel Sládek. V souvislosti s migrací po pádu komunistického režimu vzrůstal v... Řeckokatolická církev v českých zemích 2014, K. Sládek. Dějiny, identita, dialog. V souvislosti s migrací po pádu komunistického režimu vzrůstal v českých zemích počet řeckokatolických věřících přicházejících především z Ukrajiny. V roce 1996 byl v Praze Vatikánem zřízen A... Řeckokatolická církev v českých zemích Dějiny, identita,dialog Karel Sládek a kol. V souvislosti s migrací po pádu komunistického režimu vzrůstal v českých zemích počet řeckokatolických věřících přicházejících především z Ukrajiny. Obrad alebo rítus je súbor charakteristík (liturgických, spirituálnych, disciplinárnych a teologických) špecifických pre niektorú cirkev alebo viacero cirkví sui iuris. Kódex kánonov východných cirkví definuje obrad v kánone 28 § 1: Řeckokatolická církev v českých zemích - Sládek Karel - V souvislosti s migrací po pádu komunistického režimu vzrůstal v českých zemích počet řeckokatolických věřících přicházejících především z Ukrajiny. V roce 1996 byl v Praze Vatikánem zřízen Apoš Řeckokatolická produkce. Acta VIII. conventus velehradensis anno 2007. K hlubší solidaritě mezi křesťany v Evropě. ... Řeckokatolická církev v českých zemích, Sládek Karel. Dějiny, identita, dialog Pavel Mervart 2019, váz., 254 str. ... Řeckokatolická církev v českých zemích - Dějiny, identita, dialog - Dějiny, identita, dialog - Karel Sládek . V souvislosti s migrací po pádu komunistického režimu vzrůstal v českých zemích počet řeckokatolických věřících přicházejících především z Ukrajiny. V roce 1996 byl v Praze Vatikánem...

INFORMACE

AUTOR
Karel Sládek
DIMENZE
11,28 MB
NÁZEV SOUBORU
Řeckokatolická církev v českých zemích: Dějiny, identita, dialog.pdf

POPIS

V souvislosti s migrací po pádu komunistického režimu vzrůstal v českých zemích počet řeckokatolických věřících přicházejících především z Ukrajiny. V roce 1996 byl v Praze Vatikánem zřízen Apoštolský exarchát. Přítomnost řeckokatolické církve proto vyzývá k zamyšlení nad její identitou a posláním v širším kontextu dějin na našem území. S tím souvisí i zhodnocení prostoru českých zemí jakožto místa s cyrilometodějským posláním být mostem mezi křesťanstvím Západu a Východu. Těmito aktuálními tématy se zabývá předložená kolektivní monografie. Publikace je výstupem badatelského týmu složeného z odborníků z České republiky a Slovenska. Vznikla z dlouholeté spolupráce mezi Katolickou teologickou fakultou Univerzity Karlovy v Praze a Řeckokatolickou teologickou fakultou Prešovské Univerzity v Prešově, přičemž do týmu byli přizváni též pracovníci z dalších akademických a církevních institucí.

Chcete si přečíst knihu?Řeckokatolická církev v českých zemích: Dějiny, identita, dialog ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Karel Sládek. Číst Řeckokatolická církev v českých zemích: Dějiny, identita, dialog Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY