Slavnosti a rituály jako zpráva o obrazu světa

Slavnosti a rituály jako zpráva o obrazu světa - Jana Karlová | Replicamaglie.com

...5-076-5 Popis: 1× kniha, vázaná, 192 stran, česky Rozměry: 15 × 21 cm Rok vydání: 2014 (1 ... Úvahy o světových dějinách Burckhardt - Praha - Sbazar.cz ... . vydání) Všechny informace o produktu Kniha Slavnosti a rituály jako zpráva o obrazu světa - Jana Karlová, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Slavnosti a rituály jako zpráva o obrazu světa - Jana Karlová. Článek 'Jana Karlová: Slavnosti a rituály jako zpráva o obrazu světa', publikovaný 16.07.2014 v 00:36 (autor Wu). Kupte knihu Slavnosti a rituály jako zpráva o obrazu světa (Jana ... Regionální kultura | Knihy.ABZ.cz ... .07.2014 v 00:36 (autor Wu). Kupte knihu Slavnosti a rituály jako zpráva o obrazu světa (Jana Karlová) s 16 % slevou za 167 Kč v ověřeném obchodě. Prolistujte stránky knihy, přečtěte si recenze čtenářů, nechte si doporučit podobnou knihu z nabídky více než 20 miliónů titulů. Kniha zpracovává problematiku slavností a rituálů západního kulturního okruhu s důrazem na české venkovské prostředí. Upozorňuje na vztah s...

INFORMACE

AUTOR
Jana Karlová
DIMENZE
9,4 MB
NÁZEV SOUBORU
Slavnosti a rituály jako zpráva o obrazu světa.pdf

POPIS

Kniha zpracovává problematiku slavností a rituálů západního kulturního okruhu s důrazem na české venkovské prostředí.Upozorňuje na vztah svátečních událostí a obřadů s příslušným sociokulturním systémem; akcentuje zejména jejich provázanost s obrazem světa – symbolickým interpretačním schématem, které umožňuje porozumět tomu, co nás obklopuje. Klíčovým motivem práce se tak stává úvaha nad potřebou orientace a vymezení identity v příslovečném chaosu současného světa a nad tím, jaký je v tomto ohledu význam malých venkovských společenství.Mgr. Jana Karlová, Ph.D. (*1983 v Praze). Vystudovala kulturologii na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze.Poslední rok postgraduálního studia strávila na Université Rennes 2 – Haute Bretagne a věnovala jej kromě jiného studiu živé bretonské kulturní tradice.Její hlavní badatelský zájem je soustředěn na symbolické a významové vymezení lidského místa ve světě, a to v interdisciplinárním pojetí s důrazem na sociokulturní antropologii.

Chcete si přečíst knihu?Slavnosti a rituály jako zpráva o obrazu světa ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jana Karlová. Číst Slavnosti a rituály jako zpráva o obrazu světa Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY