Migrace 1982: Deníkové záznamy signatářky Charty 77 vystěhované v rámci Akce "Asanace" z Československa

Migrace 1982: Deníkové záznamy signatářky Charty 77 vystěhované v rámci Akce

... záznamy signatářky Charty 77, vystěhované v rámci akce "Asanace" z Československa do Francie, vznikaly před třiceti lety v roce 1982 ... Migrace - Vyhledávání na Heureka.cz ... . Autorka v nich zachycuje poslední zážitky ze země, kde se narodila a prožila třiatřicet let života. Migrace 1982 - Deníkové záznamy signatářky Charty 77 vystěhované v rámci akce „Asanace" z Československa Academia, Praha 2014, 308 s., 425 Kč, ISBN 978-80-200-2277-6 Edice Paměť představuje v rámci edičních řad nakladatelství Academia zřejmě tu nejpestřejší. Kapitola Asanace. LEFEUVRE, Ivanka. Migrace 1982 : deníkové záznamy signatářky Charty 77 vystěhované v rámci akce "Asanace" z Českos ... Migrace 1982 | Knihkupectví PANT ... . Kapitola Asanace. LEFEUVRE, Ivanka. Migrace 1982 : deníkové záznamy signatářky Charty 77 vystěhované v rámci akce "Asanace" z Československa. 1. vyd. Praha : Academia, 2014. 305 s. ISBN 978-80-200-2277-6. Externé odkazy. akcia Asanácia na spravodajskom serveri iDNES: Heureka.cz je nákupní rádce, který radí, jak vybrat ten nejlepší produkt a nabízí porovnání cen ze stovek internetových obchodů. Tags : Academia , Radio Prague , Kulturissimo , OstravaInfo , Radio Vltava , LaCultura.cz , Le journal intime d'Ivanka Lefeuvre, témo... Mozaiky úryvků deníkových záznamů signatářky Charty 77, vystěhované v rámci akce "Asanace" z Československa do Francie. Autorka v nich zachycuje poslední zážitky ze země, kde se narodila a prožila třiatřicet let života. Pohledem člověka v mezní životní situaci popisuje přípravy k nucenému odjezdu z Československa. Migrace 1982 (Deníkové záznamy signatářky Charty 77, vystěhované v rámci "Akce Asanace" z Československa do Francie) Amélie v Paříži. Migrace 1982 (Deníkové záznamy signatářky Charty 77, ... Deníkové záznamy signatářky Charty 77, vystěhované v rámci "Akce Asanace" z Československa ... Kód: 0235235 Zápisky z pozdní doby . Kniha představuje souborné vydání autorových novinových článků a esejů z let 2014 až 2017, takříkajíc na závěr jeho novinářského působení, které trvalo od roku 2001. Doplňuje je několik novějších textů, dva obsáhlejší rozhovory a dosud nepublikovaná povídka. Ivana Lefeuvre, Petr Blažek: Migrace 1982. Deníkové záznamy signatářky Charty 77, vystěhované v rámci tzv. Akce Asanace z Československa do Francie, vznikaly před třiceti lety v roce 1982. Autorka v nich zachycuje poslední zážitky ze země, kde se narodila a prožila třiatřicet let života. Migrace 1982 (Deníkové záznamy signatářky Charty 77, ... Deníkové záznamy signatářky Charty 77, vystěhované v rámci "Akce Asanace" z Československa ... Kód: 0235235...

INFORMACE

AUTOR
Ivanka Lefeuvre
DIMENZE
12,36 MB
NÁZEV SOUBORU
Migrace 1982: Deníkové záznamy signatářky Charty 77 vystěhované v rámci Akce "Asanace" z Československa.pdf

POPIS

Autorka v nich zachycuje poslední zážitky ze země, kde se narodila a prožila třiatřicet let života. Pohledem člověka v mezní životní situaci popisuje přípravy k nucenému odjezdu z Československa. Textem procházejí známé i méně známé postavy české opozice sedmdesátých a osmdesátých let minulého století. Autentické zápisky evokují tíživou atmosféru doby normalizace a každodenního života v ní. Autorka s manželem a třemi dětmi, pětiletou dcerou, tříletým synem a osmiměsíčním miminkem, odjíždí z Prahy do Paříže. Následující část textu vzniká ve Francii, reflektuje první zkušenosti v cizí zemi, popisuje život v táborech pro politické uprchlíky a postupnou adaptaci v novém prostředí. Francouzské reálie se prolínají se vzpomínkami na pražské přátele, s úryvky z dopisů, které jim autorka adresuje.Text byl psán v traumatizující situaci, která zásadně změnila život pěti lidem. Přestože se jedná o osobní svědectví oscilující mezi narativní, emocionální, reflexívní a faktografickou rovinou, kniha má i svébytnou hodnotu historického dokumentu. Při konečné redakci v roce 2012, autorka opatřila text poznámkami. Vedle svých komentářů a vzpomínek do nich zahrnula i informace, s nimiž se seznámila při studiu archivních materiálů vzniklých z činnosti bývalé Státní bezpečnosti. Kniha je vybavena rozsáhlou obrazovou přílohou, fotografiemi a dokumenty. Pocházejí z archivu autorky a z Archivu bezpečnostních složek, především ze spisu, který pod krycím jménem "Baletka" na ni Státní bezpečnost vedla.

Chcete si přečíst knihu?Migrace 1982: Deníkové záznamy signatářky Charty 77 vystěhované v rámci Akce "Asanace" z Československa ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Ivanka Lefeuvre. Číst Migrace 1982: Deníkové záznamy signatářky Charty 77 vystěhované v rámci Akce "Asanace" z Československa Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY