Srdeční selhání

Srdeční selhání - Filip Málek, | Replicamaglie.com

...k jejímu základnímu pochopení není vůbec potřeba ... Ošetřovatelství - Výuka - Lékařské diagnózy ... . Akutní srdeční selhání Definice a příčiny Jako akutní srdeční selhání (ASS) označujeme náhle vzniklou poruchu srdeční funkce (nebo její náhlé zhoršení), kdy srdce není schopno dostatečně přečerpávat krev z žilního řečiště do plic a/nebo z plic do tepenného řečiště. Dokument z cyklu PŘÍBĚHY O NEMOCI A NADĚJI natočený v roce 2016 u příležitosti výročí 120 let Fakultní nemocnice Olomouc. Srdeční selhání může mít různé příčiny. N ... Srdeční selhání (interna) - WikiSkripta ... . Srdeční selhání může mít různé příčiny. Nejčastěji rozlišujeme akutní a chronické srdeční selhání, tedy rozlišení podle délky a náhlosti problému. Dalším způsobem dělení je rozeznávání stran, ve kterých nastal problém. V našem těle máme tzv. malý a velký krevní oběh. Léčba městnavého selhání srdce. Pomocí těchto testů se lékař pokusí zjistit primární příčinu městnavého selhání srdce a léčit ji. Jde-li o strukturální defekt, např. anomálie srdeční chlopně nebo koarktace aorty, je zpravidla nutná k jeho odstranění operace. Je-li příčinou srdečního selhání nějaká ... Srdeční selhání nastává v situaci, kdy srdce pracuje nedostatečně. Je zeslabena cirkulace krve a tělo tak nezískává správné množství kyslíku a živin (stav nedostatečného prokrvení). Nestíhá-li srdce pumpovat krev, znamená to, že před srdcem se krev bude hromadit (městnat) a za srdcem bude krve nedostatek. Srdeční selhání vstoupilo náhle do mého života, měl jsem obavy, co bude dál, jak to budu zvládat. Vlastně o své nemoci moc nevím, přeci jenom - je to selhání a tak se bojím zeptat. Co mi nejvíc vadí? Už nezvládnu to co dřív, nemám tolik energie, musel jsem se vzdát koníčků, všechno mi trvá déle, jsem ostatním na ... Srdeční selhání - pět věcí, na které jste se báli zeptat. Máme pro vás odpovědi na pět otázek o srdečním selhání, na které jste se možná báli se zeptat. Čtěte dále. Srdeční selhání není infarkt, může však být jeho důsledkem. Chronické srdeční selhání (CHSS) se v evropských ze-mích vyskytuje u 0,4-2 % populace s výrazným nárůstem ve vyšších věkových skupinách. Zlepšená léčba akutních stavů (hlavně akutního infarktu myokardu) způsobuje, že více ne-mocných dospěje do chronického srdečního selhání. I přes Téma/žánr: srdeční selhání, Počet stran: 200, Cena: 189 Kč, Rok vydání: 2013, Nakladatelství: TRITON MKN-10 I50.0 Městnavé selhání srdce (I30-I52 Jiné formy srdečního onemocnění; I00-I99 Nemoci oběhové soustavy) Městnavé srdeční selhání může ovlivnit mnoho orgánů v těle. Například: Oslabené srdeční svaly nemusí být schopen dodávat dostatek krve do ledvin, které pak ztrácejí běžné schopnost vylučovat soli (sodík) a vody. Tato snížená funkce ledvin může způsobit, že tělo udržet více tekutin. Srdeční selhání je závažné onemocnění, které se v české populaci objevuje...

INFORMACE

AUTOR
Filip Málek,
DIMENZE
3,53 MB
NÁZEV SOUBORU
Srdeční selhání.pdf

POPIS

Učebnice Srdeční selhání podává ucelený souhrn epidemiologie, etiologie, diagnostiky a léčby akutního a chronického srdečního selhání. Jejím cílem je mimo jiné upozornit na špatnou prognózu pacientů, nutnost včasné diagnózy a zahájení terapie. Učebnice zahrnuje také současný pohled na organizaci péče o pacienty se srdečním selháním a podává ucelený pohled na aktuální problematiku paliativní péče. Současné druhé vydání je doplněno o nové poznatky především z oblasti patofyziologie a farmakoterapie. Podává informace o moderních metodách přístrojové a chirurgické léčby. Kniha je určena nejen pro studenty se zájmem o obor vnitřního lékařství a kardiologie. Při stoupajícím výskytu srdečního selhání v populaci je pravděpodobné, že s pacientem se srdečním selháním se během své praxe setkají nejen kardiologové, internisté nebo praktičtí lékaři, ale i lékaři dalších odborností.

Chcete si přečíst knihu?Srdeční selhání ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Filip Málek,. Číst Srdeční selhání Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY