Cesta do Istanbulu

Cesta do Istanbulu - Hana Pekárková | Replicamaglie.com

...f. Cesta do centra (na stanici Wien-Mitte) zabere 23 minut při intervalu mezi spoji 15 až 20 minut ... Studijní cesta do Istanbulu | Střední škola - Waldorfské ... ... . Kromě linky S7 lze za použití stejných jízdenek využít i další vlaky společnosti ÖBB. Jízdenka vyjde opět na 4,20 EUR , skupinová pro dva na 5 EUR a koupíte ji v automatu na nádraží nebo online na webu oebb.at . Cesta do Istanbulu Autor: Waltari, Mika Nakladatel: Hejkal EAN: 9788086026237 ISBN: 80-86026-23-X Originál: Lähdin Istanbuliin Překlad: Hejkalová, Markéta Ilustrace: Je 573 metrov dlhá, v 60 stupňovom uhle. Cesta trvá 1 a pol minúty. Druhá, moderná podzemná lanovka jazdí od roku 2006 medzi Taksim a ... Poznávací zájezdy Istanbul Turecko 2020 | Zájezdy.cz ... . Cesta trvá 1 a pol minúty. Druhá, moderná podzemná lanovka jazdí od roku 2006 medzi Taksim a Kabataş. Počas 2 minútovej jazdy lanovka prejde 600 metrov do 60 uhlového kopca. Frekvencia jázd je každých 5 minút a obe lanovky premávajú denne od 6.00 ráno do polnoci Cesta do Istanbulu 20. století autobiografie cestopis Turecko vzpomínky Mika Waltari , překlad Markéta Hejkalová Kniha, Autor: Waltari, Mika, Cena: 90,- Velmi dobrý stav s přebalem. Městská hromadná doprava v Istanbulu je značně zmatená a nepřehledná. Turista, který do města přijede na několik málo hodin, nemá v podstatě šanci se v systému dopravy zorientovat a je odsouzen se po městě na kratší vzdálenosti pohybovat pěšky, na delší vzdálenosti použít služeb taxislužby.A istanbulští taxikáři toto dobře vědí, proto jsou ve vymýšlení ... Autobusem - Je to sice dál, ale za to horší cesta. Z Brna do Istanbulu potrvá přeprava zhruba 36 hodin, včetně pauzy v Sofii. Tam budete muset autobus vyměnit za tureckou společnost Metro. Na palubě je k dispozici stevardka, dá vám nápoj, sušenky a k dispozici je i internet! Do Istanbulu. Nejrychlejší cesta přímo do centra na náměstí Taksim vede autobusovou linkou společnosti „Havatas". Zastávka je umístěna přímo před příletovou halou, jedna jízdenka stojí 15 TRY a prodává se uvnitř autobusu. Cesta zabere asi 90-100 minut. Do Istanbulu sme dorazili skoro ráno. Mali sme bývať v štvrti Sultanahmet. Sultanahmet...

INFORMACE

AUTOR
Hana Pekárková
DIMENZE
5,43 MB
NÁZEV SOUBORU
Cesta do Istanbulu.pdf

POPIS

Píše se červen 1989. Dvaadvacetiletá Marta se vydává s Čedokem na autokarový zájezd do Istanbulu. Jede se prakticky přes celý Balkánský poloostrov k břehům Bosporu a zpět. Na zájezdě se Marta spojí s dvaceti devítiletou Monikou, která je ovšem jen kamarádka z nouze a podle toho to vypadá. Jejich dvojku občas doplňuje šedesátiletá Jarmila Paulinová, trpící syndromem zavírajících se dveří. Náhoda je svede v Bělehradě na pokoj. Po příjezdu do Istanbulu si obou dívek, začne díky Moničině drzosti, všímat jeden místní mladík. Hodlá jim dělat průvodce městem a nejen to, což Martě není nijak příjemné. V jednu chvíli se má docela důvod bát. Je to však Monika, kdo se směje naposled. Na Balkáně vzrůstá národnostní napětí. Že by náhoda? Také mezi Martinými spolucestujícími se stávají velmi módní jisté řeči a trendy. Že by druhá náhoda? Největší hanbou je přiznat, že člověk nehýří penězi. A to tedy Marta nehýří. Ale nevadí. Desátého června, brzy nad ránem, se vrací do Prahy. Román nejen o cestování s hromadnými zájezdy a nejen v době, kdy se odehrává. Podvečerní Bratislava, noční Budapešť, rozlehlé roviny Slovinska a Srbska. Město Bělehrad, o kterém málokdo tušil, že na něj budou za deset let dopadat bomby. Vysoké hory Makedonie, pestré Skopje, krásná příroda u Ohridského jezera nedaleko Albánských hranic. Staré řecké město Soluň, rušná metropole Istanbul, kde se stýká Evropa s Asií, proti němu poměrně poklidná Sofie. Balkán a svět vůbec počátkem léta 1989 očima dvaceti dvouleté dívky, která neoplývá penězi, zato strašně ráda cestuje. No a samozřejmě řeší i otázky, které jí v jejím věku připadají aktuální.

Chcete si přečíst knihu?Cesta do Istanbulu ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Hana Pekárková. Číst Cesta do Istanbulu Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY