Od Sarajeva po Hirošimu: Válka a mír v první polovině 20. století

Od Sarajeva po Hirošimu: Válka a mír v první polovině 20. století - Jan Eichler | Replicamaglie.com

...ím válečné konflikty a politická vyjednávání s nimi spojená ... Od Sarajeva po Hirošimu. Válka a mír v první polovině 20 ... ... . ... se mezinárodní politikou a komplexní pojednání o proměňujícím se ... Od Sarajeva po Hirošimu - Jan Eichler . Monografie Od Sarajeva po Hirošimu. Válka a mír v první polovině 20. století sleduje na základě teorie Raymonda Arona a Johana Galtunga události první poloviny minulého století, především válečné konflikty a politická vyjednávání s nimi spojená. Monografie Od Sarajeva po Hirošimu. Válka a mír v první polovi ... Od Sarajeva po Hirošimu - Jan Eichler | Databáze knih ... . Monografie Od Sarajeva po Hirošimu. Válka a mír v první polovině 20. století sleduje na základě teorie Raymonda Arona a Johana Galtunga události první poloviny minulého století, především válečné konflikty a politická vyjednávání s nimi spojená. Monografie Od Sarajeva po Hirošimu. Válka a mír v první polovině 20. století sleduje na základě teorie Raymonda Arona a Johana Galtunga události první poloviny minulého století, především válečné konflikty a politická vyjednávání s nimi spojená. Autor se věnuje rozboru ... Odporúčame: Top20 produktov z kategórie Vojny v dejinách Monografie Od Sarajeva po Hirošimu. Válka a mír v první polovině 20. století sleduje na základě teorie Raymonda Arona a Johana Galtunga události první poloviny minulého století, především válečné konflikty a politická vyjednávání s nimi spojená. Monografie Od Hirošimy po Bělehrad. Válka a mír v druhé polovině 20. století se věnuje válečným a diplomatickým událostem druhé poloviny minulého století, autor jednotlivé události analyzuje na základě teorií R. Arona a J. Galtunga. Ústředním námětem publikace je vývoj míru a války, teoretické proudy (realismus, idealismus, konstruktivismus a kritické teorie) a ... Monografie Od Sarajeva po Hirošimu. Válka a mír v prvnípolovině 20. století sleduje na základě teorie Raymonda Arona a Johana Galtunga události první poloviny minulého století, především válečné konflikty a politická vyjednávání s nimi spojená. Autor se věnuje rozboru hlavních příčin válek a analýze vývoje mezinárodních vztahů s důrazem na problematiku míru ... Monografie Od Sarajeva po Hirošimu. Válka a mír v první polovině 20. století sleduje na základě teorie Raymonda Arona a Johana Galtunga události první poloviny minulého století, především válečné konflikty a politická vyjednávání s nimi spojená. Autor se věnuje rozboru hlavních příčin válek a analýze vývoje mezinárodních vztahů s důrazem na problematiku míru ......

INFORMACE

AUTOR
Jan Eichler
DIMENZE
8,78 MB
NÁZEV SOUBORU
Od Sarajeva po Hirošimu: Válka a mír v první polovině 20. století.pdf

POPIS

Monografie Od Sarajeva po Hirošimu. Válka a mír v první polovině 20. století sleduje na základě teorie Raymonda Arona a Johana Galtunga události první poloviny minulého století, především válečné konflikty a politická vyjednávání s nimi spojená. Autor se věnuje rozboru hlavních příčin válek a analýze vývoje mezinárodních vztahů s důrazem na problematiku míru a války. Analýza tohoto období zahrnuje přehled jednotlivých teoretických škol zabývajících se mezinárodní politikou a komplexní pojednání o proměňujícím se politickém ovzduší počátku 20. století a jeho dopadech na strategické uvažování čelních představitelů světové politiky. Klíčovou roli v této analýze sehrálo Galtungovo pojetí negativního a pozitivního míru – autor vymezuje válku a mír jako dvě základní podoby mezinárodního uspořádání.

Chcete si přečíst knihu?Od Sarajeva po Hirošimu: Válka a mír v první polovině 20. století ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jan Eichler. Číst Od Sarajeva po Hirošimu: Válka a mír v první polovině 20. století Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY