Dvojakost

Dvojakost - Svatava Antošová | Replicamaglie.com

...uševní stav, kdy člověk má současně zcela protichůdné pocity - např ... dvojakost - anglický překlad - slovník bab.la ... . sympatie a antipatie nebo lásky a nenávisti zároveň. Podle Bleulera je ambivalence příznakem ... Jákobův dvoják autor: Kovanda Jaroslav dopor. cena: 169 Kč naše cena: 167Kč Dvojakost Autor: Antošová, Svatava Nakladatel: Milan Hodek EAN: 9788087688199 ISBN: 978-80-87688-19-9 Popis: 1× kniha, brožovaná, 64 stran, česky Rozměry: 11 × 21 cm Rok vydání: 2014 (1. vydání) ambivalence translations: Ambivalencia. Learn more in the Cambrid ... Dvojakost - Svatava Antošová | KOSMAS.cz - vaše ... ... . vydání) ambivalence translations: Ambivalencia. Learn more in the Cambridge English-Spanish Dictionary. Amatérská nahrávka z poloviny sedmdesátých let. Obsazení: Plantážník Krišna - Oldřich Unger Wagner - Jaroslav Vozáb Plukovník Colonel - Jaroslav Weigel Inženýr Vaněk ... Tato příhoda asi nejlépe dokumentuje dvojakost používání slonů - ve vhodných podmínkách a při správném výcviku mohli sami rozhodnout bitvu, ale pokud se podmínky změnily nebo byl nepřítel připraven, mohli způsobit krvavou lázeň ve vlastním vojsku. Jan Werich, plným jménem Jan Křtitel František Serafínský Werich (6. února 1905 Smíchov - 31. října 1980 Praha) byl český filmový a divadelní herec, dramatik a filmový scenárista, v autorské trojici s Jiřím Voskovcem a Jaroslavem Ježkem představitel meziválečné divadelní avantgardy a posléze i poválečné české divadelní kultury, spisovatel. Každý plně prožívaný erotický vztah se bez této ambivalentní kvality nemůže obejít, tkví v samé jeho podstatě: opouštíme sebe sama a přijímáme nový rozměr existenciální podoby - dvojakost jako spoluprožívání, souběžný náhled na svět, v němž je nám souzeno společně sdílet a vychutnávat s...

INFORMACE

AUTOR
Svatava Antošová
DIMENZE
5,59 MB
NÁZEV SOUBORU
Dvojakost.pdf

POPIS

Básně Svatavy Antošové a fotografie Petra Kurandy z cyklu jizev v kůrách stromů. Co mají ony rytiny společného s lyrickými mikropříběhy básní v metafyzičtější rovině? Zde lze dohledat psychologickou definici „dvojakosti“ jako označení pro zvláštní duševní stav, kdy člověk má současně zcela protichůdné pocity sympatiei antipatie, lásky a nenávisti zároveň. Jde o vnitřní ambivalenci, to, čemu se říká rozpolcení, průběžnou záměnu kladných a záporných úhlů nazírání. Každý plně prožívaný erotický vztah se bez této ambivalentní kvality nemůže obejít, tkví v samé jeho podstatě: opouštíme sebe sama a přijímáme nový rozměr existenciální podoby – dvojakost jako spoluprožívání, souběžný náhled na svět, v němž je nám souzeno společně sdílet a vychutnávat slast i bolest, rány i jizvy zároveň. Obloukem tak nacházíme důvod vřazení fotografické galerie kosočtvercové symboliky.

Chcete si přečíst knihu?Dvojakost ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Svatava Antošová. Číst Dvojakost Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY