Románské kostely Čech

Románské kostely Čech - Tomáš Koutek | Replicamaglie.com

...elství Brána, a.s., v Praze knihu Románské kostely Čech, na jejíž stránky se dostal i náš kostel sv ... Kniha Románské kostely Čech | Moja-Kniha.cz ... .Jakuba Většího ve Stříbrné Skalici - Rovné. Kniha od Tomáše Koutka, vytištěná na kvalitním křídovém papíře, má 355 číslovaných stran a obsahuje množství menších barevných fotografií. Výuka & studium: Tento oddíl stránek slouží pro lepší orientaci v široké problematice románského umění a architektury. V první řadě je zde uveden průběžně doplňovaný přehled všeobecné tématické literatury, který ... Kostely ... . V první řadě je zde uveden průběžně doplňovaný přehled všeobecné tématické literatury, který zahrnuje jak stěžejní monografie, tak důležité články. Následuje výběr z regionální literatury a pramenů týkajících se blíže zkoumaných ... Vydejte se na nezapomenutelnou pouť za pozoruhodnými církevními památkami České republiky. Díky výpravné publikaci Chrámy a kostely Čech, Moravy a Slezska si prohlédnete téměř tisíc církevních staveb a dozvíte se mnoho zajímavostí o době jejich vzniku, stavitelích a nejvýznamnějších uměleckých skvostech, které jsou součástí jejich interiéru. Kostel svatého Petra a Pavla je římskokatolický filiální kostel v Želkovicích v okrese Louny.Od roku 1964 je chráněn jako kulturní památka. Stojí na návrší nad západním okrajem vesnice. Jádrem kostela je románská rotunda s apsidou z doby po roce 1230. Do rotundy vede portál z jižní strany. Její interiér je zaklenutý kupolí a apsida je sklenutá konchou. This page was last edited on 7 July 2018, at 13:51. Files are available under licenses specified on their description page. All structured data from the file and property namespaces is available under the Creative Commons CC0 License; all unstructured text is available under the Creative Commons Attribution-ShareAlike License; additional terms may apply. Památky zá Padních Čech V - 2015 8 Jan kaigl: z výzkumu staveb a architektury středověkých vesnických kostelů v horšovském arcijáhenství zájmy panovníka. Zejména kláštery založené panovní-kem tím, že iniciovaly se znalostí vyspělých způsobů hos-...

INFORMACE

AUTOR
Tomáš Koutek
DIMENZE
4,94 MB
NÁZEV SOUBORU
Románské kostely Čech.pdf

POPIS

O Čechách se někdy říká, že jsou zemí kostelů. A je tomu skutečně tak. Kostely vyrůstaly v českých městech i vsích ve všech obdobích dějin. Autor knihy si stanovil neskromný úkol – představit čtenářům církevní stavby, které vyrostly v dobách, kdy v zemi vládla tvrdá ruka přemyslovských knížat a prvních králů. Celá řada těchto staveb přirozeně zanikla, jiné změnily k nepoznání pozdější přestavby. Autor do publikace zařadil pouze ty stavby, které si buď z větší části ponechaly svůj románský vzhled, nebo se u nich dochoval tak výrazný prvek, že je pro objekt charakteristickým atributem. Cílem autora není zpracovat odbornou studii o románské architektuře, ale pozvat čtenáře na pouť do časů, kdy se formovala politická a duchovní tvář státního útvaru, jemuž se časem začalo říkat Český stát. Text doplňuje množství barevných fotografií.

Chcete si přečíst knihu?Románské kostely Čech ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Tomáš Koutek. Číst Románské kostely Čech Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY