Dvanáct kmenů Hattiiných

Dvanáct kmenů Hattiiných - Ayana Mathisová | Replicamaglie.com

...nů, jež předurčila osudy jedné rodiny ... MATHIS, Ayana : Dvanáct kmenů Hattiiných ... . V roce 1923 odchází patnáctiletá Hattie Shepherdová se svou matkou a sestrami z Georgie a s vidinou lepšího života se usazuje ve Filadelfii. Příběh dětí Velké migrace Afroameričanů, jež se odehrává na pozadí osudů jedné rodiny. Všechny informace o produktu Kniha Dvanáct kmenů Hattiiných Ayana Mathisová, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Dvanáct kmenů Hattiiných Ayana Mathisová. Jsme veřejná univerzální knihovna, k ... Dvanáct kmenů Hattiiných - Ayana Mathisová | KOSMAS.cz ... ... . Jsme veřejná univerzální knihovna, kterou může využívat úplně každý. Naším posláním je získávat, zpracovávat, uchovávat a poskytovat informace, literaturu a další kulturní hodnoty. Máme ve fondu přes 2 000 000 dokumentů, vybere si u nás opravdu každý. Název Dvanáct kmenů Hattiiných je odvozen od dvanácti kmenů izraelských, kmenů vzešlých z potomků patriarchy Jákoba. A stejně jako se od sebe různí kmeny, tak i charaktery ústředních postav jednotlivých kapitol jsou výrazně odlišné. Děti vyrůstající s matkou, zahořklou jak vůči životu, tak i manželovi, to nemají ... Dvanáct kmenů Hattiiných - Mathisová Ayana. Příběh dětí Velké migrace Afroameričanů, jež se odehrává na pozadí osudů jedné rodiny. V roce 1923... Ayana Mathisová - Dvanáct kmenů Hattiiných 0. By Schefik on 21.8.2014 Knihy. V roce 1923 odchází patnáctiletá Hattie Shepherdová se svou matkou a sestrami z Georgie a s vidinou lepšího života se usazuje ve Filadelfii. Její naděje se však nenaplní a Hattie se provdá za muže, který jí přinese jen zklamání. Dvanáct kmenů Hattiiných je debutem Ayany Mathisové, který vyšel poprvé v angličtině roce 2012, a skoro okamžitě se stal světovým bestsellerem. Je to literární zpracování historické události, migrace Afroameričanů, která zásadně pozměnila americkou společnost a její kulturu. (Ayana Mathisová: Dvanáct kmenů Hattiiných. Přeložila Ivana Jíchová. Host, Brno 2014, 304 stran, doporučená cena 299 Kč.) „Philadelphia a Jubilee?!" vykřikl August, když mu Hattie sdělila, jak chce pojmenovat jejich dvojčata. „Nemůžeš dát přece děckám taková jména!" Kdyby byla naživu Hattiina matka, byla by s Augustem souhlasila. Řekla by, že Hattie zvolila ... V knize Dvanáct kmenů Hattiiných zaznamenává Ayana Mathisová osudové okamžiky, z nichž vychází hrdinové proměněni, situace, v nichž podle Božího úradku podstupují rozhodující zkoušku. Každému z dvanácti Jákobových synů se dostalo požehnání, které mohl naplnit i promarnit, Hattiini potomci si v sobě nesou vlohy i ... Dvanáct kmenů Hattiiných je velmi zvláštní kniha. Jestli čekáte klasickou jižanskou ságu o osudech černošské rodiny ve stylu knihy Kořeny, tak ne. Je to spíše psychologický portrét ženy s nelehkým životním údělem. Porodila jedenáct dětí, ale nedokázala jim dát mateřskou lásku....

INFORMACE

AUTOR
Ayana Mathisová
DIMENZE
7,14 MB
NÁZEV SOUBORU
Dvanáct kmenů Hattiiných.pdf

POPIS

Příběh dětí Velké migrace Afroameričanů, jež se odehrává na pozadí osudů jedné rodiny. V roce 1923 odchází patnáctiletá Hattie Shepherdová se svou matkou a sestrami z Georgie a s vidinou lepšího života se usazuje ve Filadelfii. Její naděje se však nenaplní a provdá se za muže, který jí přinese jen zklamání. Postupně přivede na svět jedenáct dětí, přičemž první dvě děti zemřou. Po celý svůj život musí Hattie čelit chudobě a svým dětem není schopna dát ani špetku lásky a něhy, po níž tak touží. Je odhodlaná připravit je na těžký život, který na ně podle ní čeká, na svět bez lásky a soucitu.Vyprávění pokrývá osm desítek let, od dvacátých let 20. století až do roku 2000. V prvním příběhu Hattie bezmocně přihlíží umírání svých prvorozených dětí, které podlehly těžké nemoci. V dalších příbězích sledujeme osudy ostatních Hattiiných dětí v důležitých okamžicích jejich života: ve čtyřicátých letech v Alabamě se odehrává příběh dětského kazatele konajícího falešné zázraky, v padesátých letech se odvíjí příběh jazzového hudebníka, který se na georgijském venkově smiřuje se svojí homosexualitou, a během dalších let dvacátého století se odehrávají jedinečné a pozoruhodné osudy ostatních potomků. Na závěr, k dovršení počtu dvanácti kmenů, je zařazen příběh Hattiiny vnučky, kterou trápí schizofrenie její matky. Název Dvanáct kmenů Hattiiných je odvozen od dvanácti kmenů izraelských, kmenů vzešlých z potomků patriarchy Jákoba.

Chcete si přečíst knihu?Dvanáct kmenů Hattiiných ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Ayana Mathisová. Číst Dvanáct kmenů Hattiiných Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY