Tvrzení moderny: České sochařství ze sbírky Karly a Davida Železných

Tvrzení moderny: České sochařství ze sbírky Karly a Davida Železných - Adam Hnojil | Replicamaglie.com

... kóty české avantgardy, pak nám zůstává obrovský kus neznámé galaxie a tou je pro dějepis českého výtvarného umění naše sochařství ... Knižní tipy: Zajímavosti o umění 19. století i české ... ... . Stavba, de facto také socha, v níž je výstava s názvem Tvrzení moderny, skládá podle AJG poctu českému sochařství první poloviny 20. století. Díla pocházejí ze sbírky Karly a Davida Železných. Hnojil, Adam, 1976-Tvrzení moderny : české sochařství ze sbírky Karly a Davida Železných : [Alšova jihočeská galerie v Hluboké nad Vltavou 3. května - 28. září 2014]/ Adam Hnojil. -- Hluboká nad Vltavou : Alšova jihočeská galerie v Hluboké nad Vltavou ; Praha : Eminent, 2014. -- 1 ... Tvrzení moderny v AJG - Artalk.cz ... . května - 28. září 2014]/ Adam Hnojil. -- Hluboká nad Vltavou : Alšova jihočeská galerie v Hluboké nad Vltavou ; Praha : Eminent, 2014. -- 118 s. : il. Kupte knihu Tvrzení moderny - České sochařství ze sbírky Karly a Davida Železných - Adam Hnojil s 16% slevou v e-shopu za 378 Kč v knihkupectví Booktook.cz Tvrzení moderny: České sochařství ze sbírky Karly a Davida Železných Tvůrce české scény Vlastislav Hofman: Životní dílo Tvůrci a sběratelé betlémů Tvůrčí cesta českých klasiků Tvůrčí dialog Františka Bílka a Otokara Březiny Tvůrčí dílna Kohoutov Tvůrčí dílna My - Ztracené kuntohorské pověsti Návštěva sochaře Zdeňka Macháčka, Neustále hledající umělec Lubomír Dostál, Mnohoznačné poselství obrazů Milana Novotného, Antonín Kanta - fotograf v době po postmoderně ... Návody, návody do her, herní návody, návody na hry, cheaty,uživatelské návody Vizuální umělec, malíř, fotograf, spisovatel, pedagog, jedna ze zásadních osobností české postmoderny. Vystudoval Akademii výtvarných umění v Praze, byl jeden ze zakládajících členů umělecké skupiny Tvrdohlaví, v 80. letech organizoval neoficiální výstavy Konfrontace, na kterých se představovali mladí výtvarníci....

INFORMACE

AUTOR
Adam Hnojil
DIMENZE
10,49 MB
NÁZEV SOUBORU
Tvrzení moderny: České sochařství ze sbírky Karly a Davida Železných.pdf

POPIS

Jestliže dnes vnímáme umění Františka Kupky nebo Emila Filly jako hvězdné kóty české avantgardy, pak nám zůstává obrovský kus neznámé galaxie a tou je pro dějepis českého výtvarného umění naše sochařství. Kniha a výstavní projekt Tvrzení moderny nemá být jen výstavou jedné z nejvýznamnějších sochařských sbírek u nás, ale také alespoň částečným splacením dluhu, který vůči těmto mimořádným umělcům máme.<brNabízí na sedmdesát plastik a kreseb, které zahrnují práce Josefa Václava Myslbeka, Františka Bílka, Josefa Mařatky, Stanislava Suchardy, Quida Kociana, Ladislava Šalouna, Bohumila Kafky, Jana Štursy, Jaroslava Horejce, Vincence Makovského, Bedřicha Stefana, Břetislava Bendy, Otty Gutfreunda, Josefa Kubíčka ad.Publikace seznamuje diváka s nejdynamičtější a přelomovou etapou uměleckého oboru, ve kterém dosáhli právě čeští výtvarníci vpravdě světové úrovně. Navíc usiluje o nový pohled na českou plastiku té doby a umožňuje až encyklopedické komparace všech stylů a tvarosloví.

Chcete si přečíst knihu?Tvrzení moderny: České sochařství ze sbírky Karly a Davida Železných ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Adam Hnojil. Číst Tvrzení moderny: České sochařství ze sbírky Karly a Davida Železných Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY