Dvanáct kmenů Hattiiných

Dvanáct kmenů Hattiiných - Ayana Mathisová | Replicamaglie.com

...ická herečka a moderátorka, jedna z nejvlivnějších světových celebrit, si tuto knihu zvolila pro svůj projekt Oprah's Book Club 2 ... MATHIS, Ayana : Dvanáct kmenů Hattiiných ... .0 a autorku přirovnává ke spisovatelce Toni Morrisonové. Román vychází v ... Dvanáct kmenů Hattiiných 3.5. 1 recenze ; V roce 1923 odchází patnáctiletá Hattie Shepherdová se svou matkou a sestrami z Georgie a s vidinou lepšího života se usazuje ve Filadelfi i. Její naděje se však nenaplní a provdá se za muže, který jí přinese jen zklamání. Postupně přivede na svět jedenáct dětí ... Dvanáct kmenů Hattiiných - Ayana Mathisová | KOSMAS.cz ... ... . Její naděje se však nenaplní a provdá se za muže, který jí přinese jen zklamání. Postupně přivede na svět jedenáct dětí, přičemž ... Dvanáct kmenů Hattiiných Autor: Mathisová, Ayana Nakladatel: Host EAN: 9788074911347 ISBN: 978-80-7491-134-7 Originál: The Twelve Tribes of Hattie Překlad: Jíchová, Ivana Popis: 1× kniha, vázaná, 304 stran, česky Rozměry: 13,5 × 20,7 cm Rok vydání: 2014 (1. vydání) Kniha Dvanáct kmenů Hattiiných na www.alza.cz. Veškeré informace o produktu. Hodnocení a recenze Dvanáct kmenů Hattiiných od ostatních uživatelů. ... Dvanáct kmenů Hattiiných 2014, Host, přeložila Ivana Jíchová „Philadelphia a Jubilee?!" vykřikl August, když mu Hattie sdělila, jak chce pojmenovat jejich dvojčata. „Nemůžeš dát přece děckám taková jména!" Kdyby byla naživu Hattiina matka, byla by s Augustem souhlasila. Dvanáct kmenů Hattiiných je velmi zvláštní kniha. Jestli čekáte klasickou jižanskou ságu o osudech černošské rodiny ve stylu knihy Kořeny, tak ne. Je to spíše psychologický portrét ženy s nelehkým životním údělem. Porodila jedenáct dětí, ale nedokázala jim dát mateřskou lásku. Dvanáct kmenů Hattiiných - Mathisová Ayana - Příběh dětí Velké migrace Afroameričanů, jež se odehrává na pozadí osudů jedné rodiny. V roce 1923 odchází patnáctiletá Hattie Shepherdová se svou matkou a sestrami z Georgie a s vidinou lepšího života s Na závěr, k dovršení počtu dvanácti kmenů, je zařazen příběh Hattiiny vnučky, kterou trápí schizofrenie její matky. Název Dvanáct kmenů Hattiiných je odvozen od dvanácti kmenů izraelských, kmenů vzešlých z potomků patriarchy Jákoba. Ayana Mathisová: Dvanáct kmenů Hattiiných.Přel. Ivana Jíchová, Host, Brno, 2014, 304 s.. Prvotina devětatřicetileté afroamerické autorky Ayany Mathisové Dvanáct kmenů Hattiiných vychází pouhé dva roky po vydání ve Spojených státech amerických. Není zvykem překládat prvotiny do cizích jazyků a publikovat je takto rychle: většinou se čeká až na ohlas publika ... Dvanáct kmenů Hattiiných. Ayana Mathisová. V roce 1923 odchází patnáctiletá Hattie Shepherdová se svou matkou a sestrami z Georgie a s vidinou lepšího života se usazuje ve Filadelfi i. O čem je kniha Dvanáct kmenů Hattiiných? Příběh dětí takzvané Velké migrace Afroameričanů, jež předurčila osudy jedné rodiny. V roce 1923 odchází patnáctiletá Hattie Shepherdová se svou matkou a sestrami z Georgie a s vidinou lepší...

INFORMACE

AUTOR
Ayana Mathisová
DIMENZE
3,19 MB
NÁZEV SOUBORU
Dvanáct kmenů Hattiiných.pdf

POPIS

Příběh dětí Velké migrace Afroameričanů, jež se odehrává na pozadí osudů jedné rodiny. V roce 1923 odchází patnáctiletá Hattie Shepherdová se svou matkou a sestrami z Georgie a s vidinou lepšího života se usazuje ve Filadelfii. Její naděje se však nenaplní a provdá se za muže, který jí přinese jen zklamání. Postupně přivede na svět jedenáct dětí, přičemž první dvě děti zemřou. Po celý svůj život musí Hattie čelit chudobě a svým dětem není schopna dát ani špetku lásky a něhy, po níž tak touží. Je odhodlaná připravit je na těžký život, který na ně podle ní čeká, na svět bez lásky a soucitu.Vyprávění pokrývá osm desítek let, od dvacátých let 20. století až do roku 2000. V prvním příběhu Hattie bezmocně přihlíží umírání svých prvorozených dětí, které podlehly těžké nemoci. V dalších příbězích sledujeme osudy ostatních Hattiiných dětí v důležitých okamžicích jejich života: ve čtyřicátých letech v Alabamě se odehrává příběh dětského kazatele konajícího falešné zázraky, v padesátých letech se odvíjí příběh jazzového hudebníka, který se na georgijském venkově smiřuje se svojí homosexualitou, a během dalších let dvacátého století se odehrávají jedinečné a pozoruhodné osudy ostatních potomků. Na závěr, k dovršení počtu dvanácti kmenů, je zařazen příběh Hattiiny vnučky, kterou trápí schizofrenie její matky. Název Dvanáct kmenů Hattiiných je odvozen od dvanácti kmenů izraelských, kmenů vzešlých z potomků patriarchy Jákoba.

Chcete si přečíst knihu?Dvanáct kmenů Hattiiných ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Ayana Mathisová. Číst Dvanáct kmenů Hattiiných Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY