Kolovrz: Starý reklamní plakát

Kolovrz: Starý reklamní plakát - Pavel Šmidrkal | Replicamaglie.com

...lwirksames Insulin-Analogen Hlavní autor: Stratmann, Silke Vydáno: (1997) Kupte knihu Kolovrz - Starý reklamní plakát - Starý reklamní plakát - Pavel Šmidrkal s 21% slevou v e-shopu za 194 Kč v knihkupectví Booktook ... Staré reklamní letáky / Plakáty ... .cz Reklamní 1880-1910; Cestování ... Plakát Boys Come Along, WW1, 1914-1918, 30x40cm . 84 Kč Detail. Skladem (2 ks) 169 Kč -50 %. Plakát Brighton For Health And Pleasure, 30x40cm . 84 Kč ... STARÝ FILMOVÝ PLAKÁT, 1967, A3, VYLEŤAL JOSEF - [18.4. 2020] BYLA JSEM TU ŠŤASTNÁ Josef Vyleťal 1967 AUTORSKÝ FILMOVÝ PLAKÁT prohlédněte mé další inzeráty v odpovědi uvádějte i své tel. č. 99 ... Kolovrz: Starý reklamní plakát - KOSMAS.cz ... . 84 Kč ... STARÝ FILMOVÝ PLAKÁT, 1967, A3, VYLEŤAL JOSEF - [18.4. 2020] BYLA JSEM TU ŠŤASTNÁ Josef Vyleťal 1967 AUTORSKÝ FILMOVÝ PLAKÁT prohlédněte mé další inzeráty v odpovědi uvádějte i své tel. č. 990 Kč ... Mototechna rychlost radost plakát Jawa ČZ pérák, čezeta 150. Nabídka Středočeský kraj Dohodou. Prodám starý reklamní původní artefakt z Mototechny,rarita, plakát Mototechna Rychlost Radost. Reklamní upoutávka na motocykly Jawa ČZ, původní, rok 1950, v pěkném stavu, nepoškozené. Starý reklamní leták: Jumbo čistič * Siegel a spol. Teplice-Šanov (Teplitz-Schönau), dobový reklamní plakát, rozměr 21×28 cm, bezvadný stav, stáří cca 1935. dostupnost: Prodáno . Schichtal stará vystřihovánka: Výstava čistoty a zdraví ... Prodám starý reklamní původní artefakt z Mototechny,rarita, plakát Mototechna Rychlost Radost. Reklamní upoutávka na motocykly Jawa ČZ, původní, rok 1950, v pěkném stavu, nepoškozené. Období padesátá...

INFORMACE

AUTOR
Pavel Šmidrkal
DIMENZE
10,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Kolovrz: Starý reklamní plakát.pdf

POPIS

Předkládaná publikace se zaobírá reklamou a hlavně reklamním prvorepublikovým plakátem. Zahrnuje meziválečný reklamní plakát firmy Baťa, ateliéru Rotter, nakladatelství Melantrich, návrhy vývěsních štítů, ...Tato publikace soustřeďuje prvorepublikové reklamní plakáty, z kterých je cítit nostalgie starých časů. Tříděny jsou podle obsahu do tematických celků, jako je drogerie a parfumerie, potravinářství, léčiva, cestování, spoření, technika a zvláštní kapitolu tvoří reklama na alkohol. Následuje ukázka plakátů těžko zařaditelných. Plakáty firmy Baťa tvoří jednu malou skupinku, stejně jako vývěsní štíty pro živnostníky, dále účtenky a faktury. Drobnou zajímavostí jsou reklamy umístěné na zadní straně skládanky s pohádkou pro děti. Převážná část plakátů pokrývá období první poloviny dvacátého století, některé doprovází německý jazyk. Plakáty jsou reprodukovány v dochovaném stavu, bez retuší a zahlazení stopy po poškození (složení či natržení).Kolovrz, uvedený v názvu publikace, představoval mast, kvalitní druh vazelíny, která dokázala umlčet skřípání kol u všech vozíků, trakařů, koleček a žebřiňáků a odhlučnit i řetěz u bicyklu. Dobový plakátek zobrazoval ruku s nataženým ukazováčkem, na jehož konci dřepěl bobek maziva uloveného z plechové krabičky s nápisem: “Na vrzání kolovrz”. Kolovrz byl ojedinělý, protože běžnější prostředek se stejným účinkem se jmenoval kolomaz.

Chcete si přečíst knihu?Kolovrz: Starý reklamní plakát ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Pavel Šmidrkal. Číst Kolovrz: Starý reklamní plakát Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY