Josef Umlášek (1906–1986)

Josef Umlášek (1906–1986) - - | Replicamaglie.com

...a. Jeho života a tvorba je spojena především s městem Brnem a jeho městskou částí Řečkovice ... Nejlevnejsi tenkrat v brne | Sleviste.cz ... . Je znám jako... Malíř, sochař, architekt, přírodovědec, hudebník, spisovatel, vynálezce a konstruktér. Tím vším byl Leonardo da Vinci. Byl dokonalou renesanční osobností, která i 500 let po své smrti rozpoutává vášnivé debaty jak mezi odborníky, tak mezi laiky. Spisovatel Jiří Umlášek. Životopis a informace, komentáře a hodnocení, 📚 seznam knih a vše další o tomto autorovi k ... Josef Umlášek (1906-1986) - Knihkupectví Luxor ... . Životopis a informace, komentáře a hodnocení, 📚 seznam knih a vše další o tomto autorovi knih. ČBDB.cz - Databáze knih. Josef Umlášek(1906-1986), rodák ze Sokolnic u Brna. Jeho života a tvorba je spojena především s městem Brnem a jeho městskou částí Řečkovice. Je znám jako... Josef Umlášek(1906-1986), rodák ze Sokolnic u Brna. Jeho života a tvorba je spojena především s městem Brnem a jeho městskou částí Řečkovice. Je znám jako pedagog, v poválečných letech učil......

INFORMACE

AUTOR
-
DIMENZE
9,18 MB
NÁZEV SOUBORU
Josef Umlášek (1906–1986).pdf

POPIS

Monografiie rodáka Josega Umláška ze Sokolnic u Brna, vydaná jeho dědici. Jeho život a tvorba je spojena především s městem Brnem a jeho městskou částí Řečkovice. Je znám jako pedagog, v poválečných letech učil malbu na pedagogické fakultě Masarykovy univerzity, kterou tenkrát vedl malíř Eduard Milén. Počátkem 50. let byl ředitelem Školy uměleckých řemesel na Husové ulici, v Brně odkud po 7 letech odešel na Lidovou školu umění Jaroslava Kvapila, kde založil výtvarný obor a stal se jeho prvním ředitelem. Vlastní malířská tvorba Josefa Umláška je prakticky neznámá a nebyla dosud publikovaná. Byl velmi skromným člověkem a za svého života nevystavoval. Stál mimo hlavní proudy a styly, jeho tvorba je realistická, ale jeho malířská zručnost a citová opravdovost je pozoruhodná.

Chcete si přečíst knihu?Josef Umlášek (1906–1986) ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor -. Číst Josef Umlášek (1906–1986) Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY