Praha středověká

Praha středověká - Jan Royt | Replicamaglie.com

...U krále Brabantského | Restaurant in Prague, Hlavní město Praha | There is a nice little medieval-themed place, c ... Středověká Praha | Vstupenky na výstavu Stálá, Praha 8 | GoOut ... ... Středověká krčma Praha, to je místo pro váš firemní večírek, nebo firemní akci. Zažijte netradiční zážitek přímo v Praze v naší středověké krčmě. V říjnu 2008 jsme pro Vás v Kostečné ulici na Starém městě pražském znovu otevřeli Krčmu. O historii původní Krčmy se můžete dočíst v legendě.Rekonstrukce probíhala od října 2007 do září 2008. See 8 photos from 49 visitors to Středověká studna. Well ... Středověká Mučírna Praha - Posts | Facebook ... .Rekonstrukce probíhala od října 2007 do září 2008. See 8 photos from 49 visitors to Středověká studna. Well in Praha, Hlavní město Praha Foursquare uses cookies to provide you with an optimal experience, to personalize ads that you may see, and to help advertisers measure the results of their ad campaigns. Praha - středověká metropole obchodu. Obchod ve středověku. Obchod byl a je nejen prostředkem směny, ale umožňuje i vzájemnou komunikaci mezi různě vzdálenými oblastmi světa. Pro starší období lidských dějin to platí dvojnásob. Kupecké karavany z dalekých krajů s sebou přivážely vzácné zboží i informace o jiných ... The Church of St. Apollinaire is located in New Town in Prague in the street Apolinarska on the hill called Vetrov. This Gothic church was built approximately between years 1360-1390. The church was established by Charles IV in 1362. Nowadays Roman Catholic Church is located here but it was administrated also by the Chemin Neuf community. The church is protected as a cultural heritage since ......

INFORMACE

AUTOR
Jan Royt
DIMENZE
3,81 MB
NÁZEV SOUBORU
Praha středověká.pdf

POPIS

Praha, která se začala formovat stejně jako český stát za vlády prvních Přemyslovců koncem 9. století, dospěla ke svému středověkému vrcholu za vlády císaře a krále Karla IV., Lucemburka po otci, Přemyslovce po matce. Detailní znalost české středověké kultury umožnila autorovi v přesvědčivé zkratce vylíčit historický vývoj a stylové proměny architektury a výtvarného umění od doby románské až po rozvinutou gotiku, kdy politický význam města daleko přesahoval jeho středověké hradby. V úvodních pasážích zaměřuje Jan Royt pozornost na románské a raně gotické proměny Pražského hradu, Vyšehradu a na formování pražského urbanismu za vlády Přemyslovců, poté pojednává navazující donátorskou činnost Lucemburků, zejména Karla IV. Pozornost soustřeďuje k budování svatovítské katedrály, rozvoji Vyšehradu, založení Nového Města pražského a vzniku univerzity, objektivně zhodnocuje i donátorskou činnost Václava IV., s akcentem na význam krásného stylu. V historickém kontextu jsou rovněž zmíněny snahy o reformaci církve spjaté s pražským prostředím a osobnosti duchovního života, jako např. Konrád Waldhauser, Jan Milíč z Kroměříže a M. Jan Hus, ale také i zakladatel hnutí devotio moderna Geert Groot. Do vstupní eseje jsou začleněny dokumentační obrázky, knihu provází přehled panovníků, osobností a mapky s lokalizačním rejstříkem. Fotografem historických památek je Jan Gloc.

Chcete si přečíst knihu?Praha středověká ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jan Royt. Číst Praha středověká Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY