Šumavské povídání aneb Co v kronikách nenajdete 3

Šumavské povídání aneb Co v kronikách nenajdete 3 - Jaroslav Pulkrábek | Replicamaglie.com

...í. V této knize od Jaroslava Pulkrábka najdete celkem čtyřiapadesát krásných příběhů, ve kterých nahlédnete do kraje tajemné Šumavy ... Šumavské povídání aneb Co v kronikách nenajdete ... ... . E-kniha: Šumavské povídání 3 -- aneb Co v kronikách nenajdete - Jaroslav Pulkrábek. Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Od 27. 4. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejny opět otevřeny. ... Podnázev: aneb Co v kronikách nenajdete. Pověsti a báje z našeho okolí, které píše Jaroslav Pulkrábek, vycházejí dlouhodobě v sobotní příloze Prachatického Deníku. Pades ... Šumavské povídání 2 -- aneb Co v kronikách nenajdete ... . Pověsti a báje z našeho okolí, které píše Jaroslav Pulkrábek, vycházejí dlouhodobě v sobotní příloze Prachatického Deníku. Padesát tajuplných, dobrodružných, ale i humorných příběhů, spolu s nádhernými ilustracemi Marie Petrmanové, nyní najdete v e-knize Šumavské povídání aneb Co v kronikách nenajdete. Právě proto teď držíte padesátku příběhů z pera Jaroslava Pulkrábka z Horní Vltavice s názvem Šumavské povídání aneb Co v kronikách nenajdete 2 s krásnými ilustracemi Marie Petrmanové z Českých Budějovic. Pokud jste se dali jako já do počítání, ano, počítáte dobře. Šumavské povídání aneb Co v kronikách nenajdete 3 Autor: Pulkrábek, Jaroslav Nakladatel: Kopp EAN: 9788072325153 ISBN: 978-80-7232-515-3 Popis: 1× kniha, vázaná, 144 stran, česky Rozměry: 14,8 × 20,8 cm Rok vydání: 2019 (1. vydání) Šumavské povídání aneb Co v kronikách nenajdete 3 Jaroslav Pulkrábek. 249 Kč ... Šumavské povídání aneb Co v kronikách nenajdete 2 Jaroslav Pulkrábek. Šumavské povídání aneb Co v kronikách nenajdete 2 (Jaroslav Pulkrábek) Navigace: Homepage > e-Obchod > Ostatní publikace > Knihy Šumava > Vzpomínky a vyprávění > Šumavské povídání aneb Co v kronikách nenajdete 2 (Jaroslav Pulkrábek) Související odkazy: Kapitoly z minulosti Kvildy (Jaroslava Vávrová) | Historie zaniklé obce Bučina - Buchwald (Lenka Klímová ... CESTOVANIE Zahraničie Šumavské ...

INFORMACE

AUTOR
Jaroslav Pulkrábek
DIMENZE
10,40 MB
NÁZEV SOUBORU
Šumavské povídání aneb Co v kronikách nenajdete 3.pdf

POPIS

Zvon ve věži se rozhoupal a od svahu Bázumu se odrážel jeho rozjásaný hlas. Je sedm, za chvíli začne pražit slunce a já jsem sotva ve třetině. Opřel jsem se o kosu a mžoural na věž kostela, za kterou se ukrývalo slunce. Měl bych se pomodlit anděl páně, tak jak se to dělávalo po staletí, ale chtělo se mi jen stát a užívat si vůni čerstvě posečené trávy, chladivý dotek rosy a šimrání ještě trochu ospalých slunečních paprsků.Co čtrnáct dní jsem síkl zastrčený šumavský hřbitov, na kterém bylo více zelené trávy než hrobových míst a připomínal téměř bezzubá ústa stařeny. Támhle vzadu leží starý Košák, ke stovce mu chybělo pár let, když zemřel obklopen svými milovanými včelami. Do pravého rohu pohřbily mladou židovku, zastřelenou na sklonku války. Ale náhrobku se nikdy nedočkala, stejně jako německý voják pohřbený i s municí na dnes neznámém místě. Či jakýsi muž, kterému rodina narychlo vykopala hrob a bez obřadu ho uložila. Kousek nad křížem sní svůj věčný sen legendární hajný Paleček, vedle něj sklář, dřevař či největší sedlák ve vsi. Co hrob to příběh. Co příběh to životní moudrost. Bohatství, které nám mnohdy bez užitku protéká mezi prsty.

Chcete si přečíst knihu?Šumavské povídání aneb Co v kronikách nenajdete 3 ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jaroslav Pulkrábek. Číst Šumavské povídání aneb Co v kronikách nenajdete 3 Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY