Pohádky z Vizovic

Pohádky z Vizovic - Bronislava Šímová | Replicamaglie.com

...ice ve spolupráci s Muzeem jihovýchodní Moravy ve Zlíně v online antikvariátu TrhKnih ... Pohádky | Dumknihy.cz - knihy po všech stránkách ... .cz 161 Kč POHÁDKY Z VIZOVIC - Bronislava Šímová v dřívějších dobách - to je místo a čas, kde se odehrává sedm pohádkových příběhů. Hrdinové se v nich pohybují tam, kde to každý Vizovjan zná (Janova hora, Doubrava čili Barák, Chladná studna). Některé místní názvy od těch „dřívějších dob" možná změnily podobu (např. hradská cesta). 4 produktů v kategorii Pohádky v češtině a Nakladatelství Sursum. ... Pohádky z Vizovic - Knihy.cz ... . hradská cesta). 4 produktů v kategorii Pohádky v češtině a Nakladatelství Sursum. Porovnejte ceny, zjistěte dostupnost, přečtěte si recenze produktů nebo hodnocení e-shopů! Ve čtvrtek 4. října zavítalo do Vizovic Divadlo Evy Hruškové a Jana Přeučila se svým představením Pověsti české aneb Pohádky pod Řípem. Jako pan a paní Jiráskovi veselou formou připomněli dětem pověsti o praotci Čechovi, kněžně Libuši, silném Bivoji nebo dramatický příběh z Dívčí války o Ctiradovi a Šárce....

INFORMACE

AUTOR
Bronislava Šímová
DIMENZE
12,70 MB
NÁZEV SOUBORU
Pohádky z Vizovic.pdf

POPIS

Vizovice v dřívějších dobách – to je místo a čas, kde se odehrává sedm pohádkových příběhů. Hrdinové se v nich pohybují tam, kde to každý Vizovjan zná (Janova hora, Doubrava čili Barák, Chladná studna). Některé místní názvy od těch „dřívějších dob“ možná změnily podobu (např. hradská cesta). Znalci budou vědět, místní mohou zkoumat, a cizím to nebude vadit. Rámec celé knížky tvoří městský jarmark. Na něm vše začíná i končí. Reálie a okolnosti, které jednotlivé pohádky dokreslují, jsou inspirovány potvrzenými skutečnostmi (městské trhy, požár, druhy řemesel, jména někdejších mlýnů). Tím jsou příběhy navzájem volně provázány. Zároveň si může každý „domácí“ čtenář představit, ve kterých místech se děj odehrával. V pohádkách nechybí kalíšek tajemství ani slza nostalgie. Z lehkého oparu a skrze odvátý čas vystupují jak prchavé bytosti, tak i zemití lidé z masa a kostí a k tomu pár kouzel a čar.

Chcete si přečíst knihu?Pohádky z Vizovic ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Bronislava Šímová. Číst Pohádky z Vizovic Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY