Velký čínský národ: Nacionalismus s čínskými specifiky

Velký čínský národ: Nacionalismus s čínskými specifiky - Adam Horálek | Replicamaglie.com

...ostaven současný čínský společenský i politický diskurs o čínském národě ... PhDr. Adam Horálek, Ph.D. | Fakulta filozofická ... . s čínskými charakteristikami. ... Velký čínský kanál nepředstavuje pouze zdroj vody, ... Podle tohoto autora je pro čínský národ příznačné, „že . vše, co patří duchu ... Tituly od Adam Horálek na Martinus.sk. Skvelý zákaznícky servis, knihomoľské akcie a zľavy. Tisíce príbehov. Jedno kníhkupectvo. Povýšená ješitnost a nacionalismus zahraničních misionářů prakticky znemo ... Velký Čínský Národ: Nacionalismus S Čínskými Specifiky ... . Povýšená ješitnost a nacionalismus zahraničních misionářů prakticky znemožnily plodný kontakt s čínskými kulturami, náboženstvími a tradicemi. A tím, že dlouho váhali předat církevní vedení do rukou čínského kléru, brzdili rozvoj místní církve. Čína a křesťanství v Čínské lidové republice Velký čínský národ - Nacionalismus s čínskými specifiky. Horálek Adam. 2019. Skladem u dodavatele. 265 Kč 353 K ... „Mao" přeadresuje tady. Pro jiná použití, vidět Mao (disambiguation). ... -- 164 s. ; 30 cm + 37 s. volně vložených příl. Signatura: I-37 202 Čeřovský, Josef, 1872-1937 Směrnice pro hospodárnost nádrží / Josef Čeřovský....

INFORMACE

AUTOR
Adam Horálek
DIMENZE
8,31 MB
NÁZEV SOUBORU
Velký čínský národ: Nacionalismus s čínskými specifiky.pdf

POPIS

Čína i nacionalismus patří v současnosti mezi ústřední společenská témata. S rostoucí geopolitickou mocí Číny vyvstává stále více potřeba tomuto vzmáhajícímu se kolosu porozumět. Kromě ekonomických či politických témat je ale třeba rozumět též současné ideologii. Ta, byť je skryta pod označením „socialismus s čínskými specifiky“, je veskrze nacionalistická. Čínský nacionalismus je komplikovaný a jeho pochopení pomůže poznat, kdo ve skutečnosti jsou samotní Číňané. Předkládaná kniha se ptá mimo jiné i na tyto otázky. Kdo jsou Číňané? Lze skloubit státní ideologie socialismu a nacionalismu v čínském prostředí? Jaký je či chce být čínský národ a čím anebo vůči čemu se definuje? Koncept čínského národa je představen prostřednictvím tzv. čtyř pilířů, skrze něž je čínský národ představován a pomocí nichž se definuje. Čínský nacionalismus nebyl doposud v českém prostředí formou monografie představen, a proto kniha uvádí čtenáře do základních teoretických konceptů i dějinných souvislostí. Aby bylo téma čtenáři přístupnější, jsou čínskému nacionalismu v jednotlivých kapitolách nastavována zrcadla – hongkongské, taiwanské a české, která umožňují lépe pochopit ideu čínského národa i jeho synkretický charakter.

Chcete si přečíst knihu?Velký čínský národ: Nacionalismus s čínskými specifiky ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Adam Horálek. Číst Velký čínský národ: Nacionalismus s čínskými specifiky Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY