Strašidla a čarování v Krkonoších

Strašidla a čarování v Krkonoších - Josef Stránský | Replicamaglie.com

...Autorem je Josef Stránský. Hodnocení, recenze, zajímavosti a informace o knize ... Martinice v Krkonoších - YouTube ... . ČBDB.cz - Databáze knih. Strašidla a čarování v Krkonoších Autor: Stránský, Josef Nakladatel: Nakladatelství Bor EAN: 9788087607336 ISBN: 978-80-87607-33-6 Popis: 1× kniha, brožovaná, 112 stran, česky Rozměry: 14,8 × 21 cm Rok vydání: 2014 (1. vydání) Strašidla a čarování v Krkonoších (Josef Stránský) Cena vč. DPH: 199 Kč Cena pro členy klubu typu B: 179 Kč Cena pro členy klubu typu C: ... Strašidla a čarování v Krkonoších (Josef Stránský) ... . DPH: 199 Kč Cena pro členy klubu typu B: 179 Kč Cena pro členy klubu typu C: 179 Kč. Kniha přináší vyprávění o strašidlech, lidových zvycích a pověrách, jež byla zapsána počátkem dvacátých let minulého století na Jilemnicku. Bohatě stylově ... Sbírka podivuhodných příběhů, které si v okolí Kašperku vyprávěli lidé za dlouhých zimních večerů. Originální ilustrace. Skladem! Tisícovky - hory ČR s výškou nad 1000 m. zobrazit českou verzi této stránky ... Strašidla a čarování v Krkonoších. ... Tato knížka vznikla úpravou části rukopisu Lidová mluva na Jilemnicku. Autor v ní uvádí vyprávění o strašidlech, lidových zvycích a pověrách, jež byla zapsána počátkem dvacátých let minulého století při výzkumu nářečí celkem ve čtyřiadvaceti místech někdejšího jilemnického okresu. Vyprávěnky zachycují archaickou podobu podkrkonošského dialektu a ... Dům knihy.cz > Knihy > Beletrie > Strašidla a čarování v Krkonoších. Akce Skladacky-puzzle-akce Akce Dětské knihy se slevou Akce Superman za supercenu! Strašidla a čarování v Krkonoších. STRÁNSKÝ Josef. Info: Nakladatelství Bor, 2014 (1.) - brož., 112 str. EAN: 9788087607336 ISBN: ... Autor v ní uvádí vyprávění o strašidlech, lidových zvycích a pověrách, jež byla zapsána počátkem dvacátých let minulého století při výzkumu nářečí jilemnického okresu. Strašidla a čarování v Krkonoších Strašidla a čarování v Krkonoších, Josef Stránský.Tato knížka vznikla úpravou části rukopisu Lidová mluva na Jilemnicku. Autor v ní uvádí vyprávění o strašidlech, lidových zvycích a pověrách, jež byla zapsána počátkem dvacátých let minulého století při výzkumu nářečí celkem ve čtyřiadvaceti místech někdejšího jilemnického okresu. Nakladatelstv...

INFORMACE

AUTOR
Josef Stránský
DIMENZE
10,70 MB
NÁZEV SOUBORU
Strašidla a čarování v Krkonoších.pdf

POPIS

Tato knížka vznikla úpravou části rukopisu Lidová mluva na Jilemnicku. Autor v ní uvádí vyprávění o strašidlech, lidových zvycích a pověrách, jež byla zapsána počátkem dvacátých let minulého století při výzkumu nářečí celkem ve čtyřiadvaceti místech někdejšího jilemnického okresu. Vyprávěnky zachycují archaickou podobu podkrkonošského dialektu a zároveň nám přibližují, co si lidé vyprávěli, v co věřili a jak žili zhruba před sto lety. Protože vyprávěné historky nejsou nijak literárně upravovány, nabízejí čtenářům vzácný pohled do autentického folklorního vypravěčství. Ilustrační doprovod v podobě lidových ornamentálních kreseb byl zvolen tak, aby umocnil dojem, který mohou vyprávění starých horalů ve čtenáři zanechat.

Chcete si přečíst knihu?Strašidla a čarování v Krkonoších ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Josef Stránský. Číst Strašidla a čarování v Krkonoších Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY