Korespondence Fradiqua Mendese

Korespondence Fradiqua Mendese - José Maria Eça de Queirós | Replicamaglie.com

... básník, přesto však lze mluvit o „korespondenci jedné abstrakce" ... Literárna biografia - Beletria - Knihy beletria - preskoly.sk ... . Na pohled autentický vydavatelský počin totiž navazuje na romantickou tradici ... Korespondence Fradika Mendese - Eça de Queirós José Maria, Turková Zuzana - Kniha představující neznámou tvář portugalského klasika (1840-1900) sestává z dochovaných dopisů čerstvě zesnulého „nejzajímavějšího Portugalce 19. století", uvedených osobní Kniha představující neznámou tvář ... Agualusa, José Eduardo - iLiteratura.cz ... . století", uvedených osobní Kniha představující neznámou tvář portugalského klasika (1840-1900) sestává z dochovaných dopisů čerstvě zesnulého „nejzajímavějšího Portugalce 19. století", uvedených osobní vzpomínkou jeho přítele. Carlos Fradique Mendes je zde velmi konkrétně určen jako dandy, rentiér, kosmopolita, dobrodr Carlos Fradique Mendes je zde velmi konkrétně určen jako dandy, rentiér, kosmopolita, dobrodruh, polyhistor a odmlčevší se b ásník, přesto však lze mluvit o „korespondenci jedné abstrakce". Na pohled autentický vydavatelský počin totiž navazuje na romantickou tradici „nalezeného rukopisu" a od Fradikovy schopnosti ... Kniha představující neznámou tvář portugalského klasika (1840-1900) sestává z dochovan...

INFORMACE

AUTOR
José Maria Eça de Queirós
DIMENZE
6,7 MB
NÁZEV SOUBORU
Korespondence Fradiqua Mendese.pdf

POPIS

Kniha představující neznámou tvář portugalského klasika (1840–1900) sestává z dochovaných dopisů čerstvě zesnulého „nejzajímavějšího Portugalce 19. století“, uvedených osobní vzpomínkou jeho přítele. Carlos Fradique Mendes je zde velmi konkrétně určen jako dandy, rentiér, kosmopolita, dobrodruh, polyhistor a odmlčevší se básník, přesto však lze mluvit o „korespondenci jedné abstrakce“. Na pohled autentický vydavatelský počin totiž navazuje na romantickou tradici „nalezeného rukopisu“ a od Fradikovy schopnosti dočasně přitakat rozličným absolutním pravdám je už jen krok k modernistické heteronomii, bujení nezávislých tvůrčích osobností v jediném autorském subjektu. Prozatím se nám pod rouškou reality, která je fikcí, s neodolatelným humorem předkládá ironická suma západního myšlenkového světa konce 19. století a v konfrontaci s ním se klade se otázka pravé portugalské identity.

Chcete si přečíst knihu?Korespondence Fradiqua Mendese ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor José Maria Eça de Queirós. Číst Korespondence Fradiqua Mendese Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY