Příběhy železné opony

Příběhy železné opony - Luděk Navara | Replicamaglie.com

...z Audiokniha Příběhy železné opony vypráví osudy lidí i celých rodin, které se pokusily uprchnout ze socialistického Československa ... Jaroslav Hutka, Příběhy železné opony (2005) Film ČSFD.cz ... . Autorem je Luděk Navara, čtou Bára Štěpánová, Jiří Hromada a Pavel Soukup. Příběhy železné opony. 30. 1. 2019, 2:50; Dokument (2006) skryté titulky. 80 %. Chytněte ty Zátopky. Dokument (2006). Bratry Mašíny nedostaly ani tisíce východoněmeckých policistů. Dokumentární cyklus o krutosti i absurditě přísně střežené hranice komunistického Československa. Příběhy železné opony Infor ... Příběhy železné opony - Přeplavu i Dunaj - YouTube ... . Dokumentární cyklus o krutosti i absurditě přísně střežené hranice komunistického Československa. Příběhy železné opony Informace o pořadu Komentáře Fotogalerie Opakování / ostatní díly Podobné pořady Videoarchiv . Dokument / Historie. foto. Přehrát minulé díly. Poprava. Pohraničník chycený při útěku dostal trest smrti (2006). Dokumentární cyklus o krutosti i absurditě přísně střežené hranice komunistického ... Literatura. Luděk Navara: Příběhy železné opony, Host, Brno 2004, ISBN 80-7294-135-6; Zdeněk Šmída.Z historie 10. brigády Pohraniční stráže Volary. 1 ... Příběhy železné opony Tentokrát jsme na totalitní socialistickou éru zavzpomínali prostřednictvím dvou krátkých filmových dokumentů ( Dráty, které zabíjely a Roztrhán zaživa ). Na vzniku těchto dokumentů se podílel Josef Albrecht , absolvent našeho gymnázia a pamětník listopadového dění na půdě školy, kterého ... Zpravodajský server s aktuálními novinky ze světa digitálních televizí. Všechny informace o DVB-T a DVB-T2 na jednom místě. Luděk Navara: Příběhy železné opony, Host, Brno 2004, ISBN 80-7294-135-6. Alena Jílková, Tomáš Jílek a kolektív: Železná opona - Československá státní hranice od Jáchymova po Bratislavu 1948 - 1989, Vydavateľstvo: Baset, 2005, ISBN 80-7340-080-4. Pozri aj. Berlínsky múr; Iné projekty...

INFORMACE

AUTOR
Luděk Navara
DIMENZE
8,38 MB
NÁZEV SOUBORU
Příběhy železné opony.pdf

POPIS

Vlak svobody, Česká stěna smrti, Jak se muži měnili v žáby, Slovenský Ikaros a vlastně i Železná opona… Názvy kapitol a podkapitol této knížky znějí v dnešním kontextu spíše jako názvy surrealistických básní. Ve své době, mezi léty 1948 a 1989, ovšem odkazovaly k velmi reálné a často tragické skutečnosti. Pečlivě střežená hranice komunistického Československa se západním Německem a Rakouskem byla dějištěm tisíců dramat, kdy se Češi a Slováci, ale také východní Němci či Poláci pokoušeli opustit „tábor míru a socialismu“. Publicista Luděk Navara se represivní povaze komunistického režimu a pokusům o rezistenci proti němu věnuje dlouhá léta. V Příbězích železné opony vypráví osudy jednotlivých lidí i rodin, kteří se pokusili ze socialistického Československa uprchnout.

Chcete si přečíst knihu?Příběhy železné opony ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Luděk Navara. Číst Příběhy železné opony Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY