Šťastný princ

Šťastný princ - Oscar Wilde | Replicamaglie.com

... zůstanu a budu tvým poslem." "Děkuji ti, vlaštováčku," pravil princ ... Šťastný princ a jiné příběhy by Oscar Wilde ... . I vyklovl vlaštováček veliký rubín z princova meče, držel ho v zobáčku a vzlétl nad střechy města. Šťastný Princ: socha, dříve jemný a citlivý muž královské krve, žijící celý život v paláci s vysokou zdí, přes kterou není vidět nedokonalý šedivý svět. Po své smrti je jeho duše uvězněna v těle sochy, shlížející na město svrchu, tedy z místa, odkud Šťastný Princ nemůže před ničím zavřít své oči. Šťastný princ Šťastný princ je nádherná socha pokrytá plátky z ... Šťastný princ / The Happy Prince (2018) | ČSFD.cz ... . Šťastný princ Šťastný princ je nádherná socha pokrytá plátky zlata. Místo očí má safíry a na jílci meče rubín. Jednoho dne se na prince posadila vlaštovka. Její přátelé už odletěli do teplých krajin a ona se chystala za nimi. Najednou ji začaly smáčet slzy prince, jenž za svého života nikdy nepoznal smutek a bídu. ŠŤastnÝ princ. Vysoko nad městem stála na vysokém sloupu socha Šťastného prince. Princ byl celý pokryt tenkými lupínky ryzího zlata, oči měl ze dvou třpytných safírů a na jilci jeho meče plál veliký rudý rubín. Discover releases, reviews, track listings, recommendations, and more about Oscar Wilde / Hans Christian Andersen - Šťastný Princ / Cisárove Nové Šaty at Discogs. Complete your Oscar Wilde / Hans Christian Andersen collection. Šťastný princ bol naozaj šťastný, žil za múrmi svojho paláca obklopený prepychom, krásou a šťastnými ľuďmi. Až keď sa dostal za hranice múrov svojho bezpečného sveta, objavil život, ktorý doposiaľ nepoznal, život obyčajných ľudí sužovaných chudobou, ťažkou prácou a hladom....

INFORMACE

AUTOR
Oscar Wilde
DIMENZE
11,73 MB
NÁZEV SOUBORU
Šťastný princ.pdf

POPIS

Alegorický příběh z pera slavného spisovatele vypráví o lidské bídě, lásce a naději Princ,kterýbylza svéhoživotazván„šťastným“,protožejejstrávilza branamisvéhopaláce v radostecha dostatkua nepoznalžalaniutrpení,bylpo svésmrtizvěčněnv soše,kteráz vysokéhopodstavceshlížína veškeroubídu svéhoměsta.Jednohodnepřistaneu jehonohoumalávlaštovkana cestědo Egypta.S jejípomocíprinczačne pomáhattěmnejubožejším z ubohých:rozdájimveškerézlatoa drahokamy,kterézdobíjehosochu. PohádkyirskéhodandyhoOscaraWilda(1854–1900)patřídodnesk autorovýmnejčtenějším dílům.Pěticepříběhů, kterouotvírádojemnévyprávěnío vlaštovcea sošeŠťastnéhoprince,zdalekaneníurčenajendětskýmčtenářům, i kdyžprávěprosvésynyjeprýWildekdysinapsal.Podkrystalickyčistým,s aždětskounaivnostílíčeným příběhemo upřímnélásce,bolestnémutrpenía zaslepenémarnivostisvěta,zaznívajíhlubšítóny,jejichžsymbolické poselstvíužvícenež120letrozechvívásrdcečtenářů.

Chcete si přečíst knihu?Šťastný princ ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Oscar Wilde. Číst Šťastný princ Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY