Českoslovenští legionáři: Za první světové války

Českoslovenští legionáři: Za první světové války - František Emmert | Replicamaglie.com

...dobrovolníků ve Francii a Rusku na počátku konfliktu až po vytvoření stotisícového kompaktního ... Databáze VHA | VOJENSKÝ ÚSTŘEDNÍ ARCHIV ... ... Výpravná publikace, koncipovaná jako tzv. muzeum v knize, mapuje poutavou formou vznik a vývoj československých vojenských jednotek za první světové války (1914-1918) Českoslovenští legionáři za první světové války Středa, 13 Srpen 2014 04:00 Tisková zpráva Cílem této jednosvazkové práce je v úplnosti přiblížit jedinečný a pro náš stát zásadní příběh československých legionářů atraktivní a přitom fundovanou formou současnému širokému čtenářskému publiku. Praha/Bachmač - Ministryně obrany v demisi Karla Šlechtová po návštěvě ukrajinské Bachmače, k ... legionáři z první světové války — PSK ... . Praha/Bachmač - Ministryně obrany v demisi Karla Šlechtová po návštěvě ukrajinské Bachmače, kde za první světové války bojovali českoslovenští legionáři, ocenila jejich boj proti nepříteli. Jenže jmenovala protivníka z druhé světové války. Na závěr svého příspěvku na sociální síti Instagram, kde se bojům u Bachmače věnovala, připsala anglické resumé ... Za první světové války sloužil u Pražské jednotky a s vojenskou polní nemocnicí jezdil především po Balkáně. „Můj o pět let starší bratr Walter se ještě narodil v Čechách, ale když jsem měl na svět přijít já, rozhodla babička, že máma bude rodit ve Vídni. Jak žili českoslovenští legionáři za první světové války? To lidem v současné době představuje speciální Legiovlak, který dnes zastavil na Masarykově nádraží v Praze. Ve 12 upravených vagonech můžete najít kovárnu i nemocnici. „Máme tu k vidění nejčastěji ......

INFORMACE

AUTOR
František Emmert
DIMENZE
10,15 MB
NÁZEV SOUBORU
Českoslovenští legionáři: Za první světové války.pdf

POPIS

Výpravná publikace, mapuje poutavou formou vznik a vývoj československých vojenských jednotek za první světové války (1914–1918) Čtenáře provází jejich pohnutou historií od založení prvních malých a nesourodých jednotek dobrovolníků ve Francii a Rusku na počátku konfliktu až po vytvoření stotisícového kompaktního legionářského vojska, které v závěrečné fázi války rozhodující měrou přispělo ke vzniku samostatného československého státu a stalo se v evropském měřítku významnou vojenskou veličinou. Jako důležitý aktér zasáhlo například do politických a vojenských událostí na území Ruska po tamní bolševické revoluci (1918–1920) a zejména sibiřská anabáze se později stala téměř legendou. Kromě základního přehledu faktů kniha přináší celou řadu zajímavostí a věnuje se i méně známým událostem a souvislostem. Vše zasazuje do širšího historického kontextu a poskytuje tak ucelenou informaci o této významné kapitole našich dějin, která zejména pro dnešní mladou generaci zůstává téměř neznámou. Čtivý a přitom odborně kvalitní text doprovází velký počet fotografií, z nichž mnohé dosud nebyly publikovány, a ukázky historických dokumentů. Výsledkem je strhující kniha, s jejíž pomoci můžete znovu prožít tuto slavnou kapitolu našich novodobých dějin. Vychází u příležitosti stého výročí vypuknutí první světové války a vzniku čs. legií.

Chcete si přečíst knihu?Českoslovenští legionáři: Za první světové války ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor František Emmert. Číst Českoslovenští legionáři: Za první světové války Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY