Mají chobotnice duši?: Fascinující nahlédnutí do zázraku vědomí

Mají chobotnice duši?: Fascinující nahlédnutí do zázraku vědomí - Sy Montgomeryová | Replicamaglie.com

...zek - doporučuji se tam mrknout. Mají chobotnice duši? - Fascinující nahlédnutí do zázraku vědomí ... Mají chobotnice duši? Fascinující nahlédnutí do zázraku ... ... . Přírodovědkyně a autorka populárně-naučné literatury Sy Montgomeryová poodkrývá emocionální i tělesný svět chobotnic — a popisuje fascinující vazby, které tyto neuvěřitelně komplexní a energické bytosti navazují s člověkem. Mají chobotnice duši? Fascinující nahlédnutí do zázraku vědomí Montgomeryová Sy. Přírodovědkyně a autorka populárně-naučné literatury Sy Montgomeryová poodkrývá emocionální ... Mají chobotnice duši? -- Fascinující nahlédnutí do zázraku ... ... . Přírodovědkyně a autorka populárně-naučné literatury Sy Montgomeryová poodkrývá emocionální i tělesný svět chobotnic — a popisuje fascinující vazby, které tyto neuvěřitelně komplexní a energické bytosti navazují s člověkem. Fascinující nahlédnutí do zázraku vědomí. ... dojemný i hluboký. Mají chobotnice duši? nám sděluje, co nás mohou chobotnice naučit o setkávání dvou velice odlišných myslí. Products specifications. ... Fascinující nahlédnutí do zázraku vědomí : Název v originále The Soul of an Octopus: A Surprising Exploration Mají chobotnice duši? E-kniha - titul je dostupný na okamžité stiahnutie. Fascinující nahlédnutí do zázraku vědomí. Táto e-kniha je dostupná vo formátoch: EPUB - Social DRM MOBI - Social DRM. Sy Montgomery Název: Mají chobotnice duši? - Fascinující nahlédnutí do zázraku vědomí. Originální název: The Soul of an Octopus: A Surprising Exploration. Autor: Sy Montgomeryová. Překladatel: Vojtěch Ettler. Titul je zařazen do žánrů: Populárně naučná › Fauna, chovatelství; ISBN: 978-80-88316-38-1. EAN: 9788088316381. Objednací ... Přírodovědkyně a autorka populárně-naučné literatury Sy Montgomeryová poodkrývá emocionální i tělesný svět chobotnic — a popisuje fascinující vazby, které tyto neuvěřitelně komplexní a energické bytosti navazují s člověkem. Za účelem poznat tyto divoké, samotářské a dravé měkkýše předvádí ukázkovou „zážitkovou" dokumentaristiku a neváhá se za ... Mají chobotnice duši? nám sděluje, co nás mohou chobotnice naučit o setkávání dvou velice odlišných myslí. Zboží ze stejné kategorie - Mají c...

INFORMACE

AUTOR
Sy Montgomeryová
DIMENZE
5,22 MB
NÁZEV SOUBORU
Mají chobotnice duši?: Fascinující nahlédnutí do zázraku vědomí.pdf

POPIS

Přírodovědkyně a autorka populárně-naučné literatury Sy Montgomeryová poodkrývá emocionální i tělesný svět chobotnic — a popisuje fascinující vazby, které tyto neuvěřitelně komplexní a energické bytosti navazují s člověkem. Za účelem poznat tyto divoké, samotářské a dravé měkkýše předvádí ukázkovou „zážitkovou“ dokumentaristiku a neváhá se za nimi vydat do Akvária New England ani ke korálovým útesům Francouzské Polynésie a Mexického zálivu. Díky tomu se spřátelila hned s několika chobotnicemi s výrazně odlišnou osobností — mírnou Athénou, průbojnou Octavií, zvědavou Kálí a hravou Karmou. Svůj důvtip chobotnice dokazují nepřeberným počtem způsobů: unikají z nádrží jako orangutani, uchylují se k všemožným lstím, aby získaly potravu, a proudem vody ze své nálevky si hrají s míčem. „Chobotnice se mi vždycky líbily. Ani mimozemšťané z toho nejpotrhlejšího sci-fi nejsou tak zvláštní jako ony. Jsou to tvorové, kteří navzdory tomu, že dorůstají váhy bezmála padesáti kilogramů a délky skoro dvou půl metru, dokážou své rosolovité tělo protáhnout mezerou o velikosti pomeranče. Jsou to živočichové… se zobákem jako papoušek, jedem jako had a jazykem osázeným zuby… kteří dokážou měnit tvar i barvu a vypouštět inkoust. Ale co je nejpozoruhodnější… chobotnice jsou mimořádně inteligentní.“ Teprve nedávno vědci přisoudili inteligenci i psům, ptákům a šimpanzům. Teď s údivem sledují, jak chobotnice dokážou řešit různorodé úkoly, a snaží se rozluštit význam jejich barevných změn. Montgomeryová zde toto rostoucí uznání pro chobotnice zachycuje a zároveň vypráví příběh o lásce, který je střídavě vtipný, zábavný, dojemný i hluboký. Mají chobotnice duši? nám sděluje, co nás mohou chobotnice naučit o setkávání dvou velice odlišných myslí.

Chcete si přečíst knihu?Mají chobotnice duši?: Fascinující nahlédnutí do zázraku vědomí ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Sy Montgomeryová. Číst Mají chobotnice duši?: Fascinující nahlédnutí do zázraku vědomí Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY