Židovská moudrost tří tisíciletí

Židovská moudrost tří tisíciletí - Salcia Landmannová (ed.), | Replicamaglie.com

...tivním výborem aforismů, přísloví, rčení a zlidovělých výroků židovských myslitelů na různá všelidská témata (láska a nenávist, štěstí, jídlo, víra, domov, zdraví, tělo a duše, strach, pohostinnost, krása, zlá puzení…) ... Židovská civilizace | Knihy.ABZ.cz ... . Prohlédněte si knihy v nabídce knihkupectví Kosmas.cz, jejichž překladatelem je Vratislav Jiljí Slezák. Židovská moudrost tří tisíciletí za 229 Kč. Zboží v online obchodu Paulinky.cz 0 hodnocení Židovská moudrost tří tisíciletí 0. Pro hodnocení se přihlaste nebo zaregistrujte. Recenze: Buďte první, kdo ji napíše. judaika > Židovská moudrost tří tisíciletí. neŽ si pŘijdete z ... Kniha Židovská moudrost tří tisíciletí - Salcia ... ... . Zboží v online obchodu Paulinky.cz 0 hodnocení Židovská moudrost tří tisíciletí 0. Pro hodnocení se přihlaste nebo zaregistrujte. Recenze: Buďte první, kdo ji napíše. judaika > Židovská moudrost tří tisíciletí. neŽ si pŘijdete zboŽÍ nezÁvaznĚ prohlÉdnout nebo zakoupit, je nutnÉ nÁm nejprve napsat mail nebo vyplnit objednÁvku a poČkat na naŠi odpovĚĎ. potŘebujeme Časovou prodlevu k vyhledÁnÍ a nachystÁnÍ zboŽÍ. platebnÍ karty nepŘijÍmÁme. Kniha - Židovská moudrost tří tisíciletí - Salcia Landmannová - Kniha je reprezentativním výborem aforismů, přísloví, rčení a zlidovělých výroků židovských myslitelů na různá všelidská témata (láska a nenávist, št... Zachej.sk • kniha: Židovská moudrost tří tisíciletí ... ... ... Kniha na prodej: Steinberg, Israel: Židovská moudrost tří tisíciletí, 2014. Cena 70 Kč. Antikvariát Malý čtenář Úvod » Židovska moudrost v citacích Židovská moudra . Pokud člověk neroste, pak se scvrkává. rabín Gillel starší Ženy lžou i když mlčí. přísloví Vědomosti, za které se platí, se zapamatují na delší dobu. rabín Nahmán ... Jedna lež je jedna lež, dvě lži jsou dvě lži, tři lži jsou politika. přísloví ... Židovská moudrost tří tisíciletí. Název: Židovská moudrost tří tisícilet ... Beletrie pro děti do 10 let Beletrie pro děti nad 10 let Dětská dobrodružství Dívčí knihy Pohádky Básně, říkanky a písničky Sci-fi a fantasy pro děti Komiksy pro děti První čtení Pověsti, mýty a báje Rozsáhlá práce věhlasného švýcarského teologa a polyhistora Hanse Künga je věnována židovskému náboženství v proměnách tří tisíciletí: od Abrahama až do roku prvního vydání knihy, tj. do roku 1991 po válce v Zálivu. Toto komplexní dílo je první z trilogie... Židovská moudrost tří tisíciletí. České hrady, zámky a tvrze IV. - Střední Čechy. Smrt v Benátkách. Petr Camenzind. Sidonie Nádherná a konec střední Evropy. Život Mariin. Knulp / Knulp. Dějiště: Čechy. Ztracená čest Kateřiny Blumové / Die verlorene Ehre der Katharina Blum. Židovská moudrost tří tisíciletí. Israel Steinberg, Salcia Landmannová ed. Info a běžná cena: vázaná, 264 s., 229 K ... Online knihkupectví Knihy.ABZ.cz - ak...

INFORMACE

AUTOR
Salcia Landmannová (ed.),
DIMENZE
5,89 MB
NÁZEV SOUBORU
Židovská moudrost tří tisíciletí.pdf

POPIS

Kniha je reprezentativním výborem aforismů, přísloví, rčení a zlidovělých výroků židovských myslitelů na různá všelidská témata (láska a nenávist, štěstí, jídlo, víra, domov, zdraví, tělo a duše, strach, pohostinnost, krása, zlá puzení…). Představuje bohatství duchovní tradice a lidové moudrosti židovského lidu. Jedním z hlavních znaků, jímž se vyznačuje židovské mudrosloví, je sebekritičnost a schopnost vtipkování na vlastní účet. To je považováno za nejlepší lék na pokušení pýchy a nezdravé sebestřednosti. Kniha vznikla jako výbor z rozsáhlé a unikátní hebrejsko-jidišské sbírky Israela Steinberga, přičemž editorskou práci pro německé vydání provedla znalkyně židovské literatury Salcia Landmannová. Českého překladu se ujal Vratislav Jiljí Slezák, nositel Státní ceny za překladatelské dílo pro rok 2013. Salcia Landmannová slavila u našich čtenářů velký úspěch už rozsáhlou sbírkou židovských vtipů, která vyšla česky ve dvou dílech: Rebe, že se nestyděj! a Jsou mešuge, Kohn! (KNA 2012).

Chcete si přečíst knihu?Židovská moudrost tří tisíciletí ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Salcia Landmannová (ed.),. Číst Židovská moudrost tří tisíciletí Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY