Špion čtyř králů: Pero da Covilha

Špion čtyř králů: Pero da Covilha - Václav Hubinger | Replicamaglie.com

...tyř králů - Pero da Covilha 2014; Encyklopedie diplomacie 2006; Žánry autora ... Spion ctyr kralu pero da covilha | NEJRYCHLEJŠÍ.CZ ... . Historie Literatura česká Literatura naučná Politologie, mezinárodní vztahy Literatura faktu Filozofie. Štítky z knih. politika kanibalismus diplomacie společenské vědy etnografie, národopis Václav Hubinger, Špión čtyř králů - Pero da Covilha, Epocha (ČR, od r. 1989), 2014 Madelyn Palmer , Špión jejího srdce , Ivo Železný, 1994 Walt Disney , Auta 2 - Špion, který zachránil svět , Egmont (ČR), 2011 Heureka.cz vám poradí, jak vybírat . Vybírejte si podle parametrů a srovnávejte ce ... Špión čtyř králů - Pero da Covilha - Václav Hubinger ... ... .cz vám poradí, jak vybírat . Vybírejte si podle parametrů a srovnávejte ceny z internetových obchodů na Heurece. Špion čtyř králů: Pêro da Covilhã - Václav Hubinger [E-kniha] anebPříběh vojáka, diplomata a špiona, který dobře sloužil čtyřem králům na zemi a na moři v Portugalsku, Kastilii, v zemích Maurů a Kafrů, v Indii a v říši kněze Jana.Pêro da Covilhã (asi 1450-asi 15... Špion čtyř králů: Pero da Covilha (978-80-7425-228-0) Kniha - autor Václav Hubinger, 144 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Pero da Covilha (asi 1450-asi 1530) byl portugalský diplomat a vyzvědač, označovaný za krále špionů - sloužil celkem čtyřem králům. Špion čtyř králů: Pero da Covilha. Petr píše :-) Válečné lekce: Zážitky sedmi budoucích státníků za první světové války. Miral: Příběh palestinské dívky na pozadí palestinsko-izraelského konfliktu. Seržant z bratrstva neohrožených. Špion čtyř králů: Pero da Covilha. Petr píše :-) Velká kniha o malých bunkrech: Československé lehké opevnění 1936-1938. Jak si hraje obr s blechou. Hlídač č. 47. Umělec 2/11 - ang. Učíme se hrou - Čísla pro předškoláky. (PERO DA COVILHA) Těžko uvěřitelný, a přece pravdivý příběh krále špiónů Pero da Covilha (asi 1450-asi 1530) byl portugalský diplomat a vyzvědač, považovaný za „krále špionů".... Uložit ke srovnání (PERO DA COVILHA) Těžko uvěřitelný, a přece pravdivý příběh krále špiónů Pero da Covilha (asi 1450-asi 1530) byl portugalský diplomat a vyzvědač, považovaný za „krále špionů".... Uložit ke srovnání Hubinger Václav - Špion čtyř králů -- Pêro da Covilhã. Pero da Covilha (asi 1450-asi 1530) byl portugalský diplomat a vyzvědač, označovaný za krále špionů - sloužil celkem čtyřem králům. Špion čtyř králů. HUBINGER Václav. ... Pero da Covilha (asi 1450-asi 1530) byl portugalský diplomat a vyzvědač, označovaný za krále špionů... Tabule staré a nové barvy Mikuláše z Drážďan ve... autor neuveden. dostupnost neznámá ... Špion čtyř králů: Pero da Covilha (978-80-7425-228-0) Kniha - autor Václav Hubinger, 144 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá Pero da Covilha (asi 1450-asi 1530) byl portugalský diplomat a vyzvědač, označovaný za krále špionů - sloužil celkem čtyřem králům....

INFORMACE

AUTOR
Václav Hubinger
DIMENZE
9,8 MB
NÁZEV SOUBORU
Špion čtyř králů: Pero da Covilha.pdf

POPIS

Pero da Covilha (asi 1450–asi 1530) byl portugalský diplomat a vyzvědač, označovaný za krále špionů – sloužil celkem čtyřem králům. V roce 1487 byl vyslán do Orientu v rámci strategického plánu najít cestu z Evropy do Indie. Přes Středozemní moře až do Adenu jej doprovázel Afonso de Paiva, jenž měl najít bájnou říši kněze Jana, kýženého spojence křesťanů proti muslimům. Paiva zemřel, aniž svou část úkolu splnil, a tímto úkolem byl pověřen da Covilha. Postupně se dostal do Etiopie, ale když se chystal k návratu, zemřel císař a jeho nástupce už mu nedovolil ze země odjet. Když k etiopskému dvoru v roce 1520 dorazilo portugalské poselstvo, setkalo se s krajanem, považovaným za mrtvého. Byl bohatý, vážený, ale ne příliš šťastný. Poslal ještě po vyslancích do Portugalska obsáhlou zprávu o Etiopii a víc o něm v Evropě nikdo neslyšel. Zprávy P. da Covilha pomohly nasměrovat portugalský výboj do Asie přibližně na dalších padesát let. Přispěl také k osvobození Evropanů od iluzí o mytickém knězi Janovi. Byl vynikající operativec a analytik, nikdy neopustil svou službu a nikdy nebyl protivníky odhalen. Neobjevil sice žádnou dosud neznámou zemi, ale našel všechno, co hledal. Na jeho příkladu se lze i dnes poučit o významu, jaký má pro diplomaty, zpravodajce či obchodníky znalost místní kultury a jazyka a jak efektivní může být zpravodajská služba malé země, je-li dobře organizovaná a řízená.

Chcete si přečíst knihu?Špion čtyř králů: Pero da Covilha ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Václav Hubinger. Číst Špion čtyř králů: Pero da Covilha Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY