Inventura v 89 letech: ve stínu Balkánu

Inventura v 89 letech: ve stínu Balkánu - Rajko Doleček | Replicamaglie.com

.... Doleček Rajko. kniha Narozen roku 1925 v Praze ... Červen | 2015 | Knihovna Ostrožská Nová Ves ... . Od roku 1926 žil s rodiči v Bělehradě, kde jeho otec v Jugoslávii zastupoval československý koncern ČKD. O tom všem úžasným způsobem vypráví jeho kniha „Inventura v 89 letech - ve stínu Balkánu" vydaná v roce 2014, kterou bych zadal jako povinnou literaturu všem, kteří chtějí něco vědět o současném světě. Ještě letos v únoru jsem od něho s krásným věnováním dostal jeho loni vydanou knihu „Hovory s generálem ... Rajko Doleček je autorem více než dvou set ... Inventura v 89 letech ve stínu Balkánu - Doleček Rajko ... ... ... Rajko Doleček je autorem více než dvou set odborných i populárně-naučných knih, které vyšly u nás i v zahraničí. Svou zatím poslední knihu vydal v roce 2014 „Inventura v 89 letech - ve stínu Balkánu". Kategorii Klub seniorů roku 2015 v konkurenci deseti nominovaných vyhrálo sdružení Společnost senior....

INFORMACE

AUTOR
Rajko Doleček
DIMENZE
11,45 MB
NÁZEV SOUBORU
Inventura v 89 letech: ve stínu Balkánu.pdf

POPIS

Narozen roku 1925 v Praze. Od roku 1926 žil s rodiči v Bělehradě, kde jeho otec v Jugoslávii zastupoval československý koncern ČKD. Otec byl Čech a matka Srbka z Bosny. Obecnou školu, gymnázium a dva semestry lékařské fakulty absolvoval v Bělehradě. Roku 1950 promoval na Lékařské fakultě Karlovy univerzity v Praze. Celý profesní život strávil v Ostravě, nejprve jako lékař internista-endokrinolog na KÚNZ v místní nemocnici, posléze na Fakultní nemocnici Ostrava. Od roku 1970 je nositelem titulu DrSc., od roku 1993 profesor. Zabývá se hlavně klinickou endokrinologii a obezitou, endokrinologii popálenin a polytraumat. V 70. a 80. letech proslul jako autor a moderátor popularizačních zdravotnických televizních seriálů, např. Nebezpečný svět kalorií, Tajemný svět hormonů, Nemoci civilizace; některé vyšly i knižně. Napsal beletristické knihy Na cestách, Dopisy z Pontu, Požehnání nahého světce, během válečných událostí v Jugoslávii pak Žaluji, Necenzurované obrazy z dějin jihoslovanských bratrů, Necenzurované obrazy z dějin Kosova, Hovory s generálem Mladićem (česky i srbsky), a další. Pro děti napsal ilustrovanou knihu, jako omluvu pokusným zvířátkům Příběhy strakatého Billa. Doma i v zahraničí publikoval 215 odborných prací, z toho 11 monografi í (dvě v USA v roce 1969 a 1990). Přednášel na mnoha univerzitách, kongresech a konferencích po celém světě. Dosud pracuje (2014), tč. na snížený úvazek. Je nositelem nejvyššího vyznamenání Srbské pravoslavné církve, řádu sv. Sávy 1. stupně, vlastní vysoký řád Njegoše Republiky srbské v Bosně a Hercegovině, je nositelem významné Vukovy ceny a Zlaté medaile Srbska za zásluhy. Je členem Českého svazu bojovníků za svobodu (účast v zahraničním odboji v Srbsku).

Chcete si přečíst knihu?Inventura v 89 letech: ve stínu Balkánu ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Rajko Doleček. Číst Inventura v 89 letech: ve stínu Balkánu Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY