Lidskost není docela ztracena

Lidskost není docela ztracena - Jan Hábl | Replicamaglie.com

...(Hábl Jan) - Kniha představuje nejstručnější možný výklad Komenského díla Obecná porada o nápravě věcí lidských ... Lidskost není docela ztracena — Academia ... . S člověkem a lidstvem něco evidentně není v pořádku. Na jednu stranu máme vynikající potenciál, mnoho víme, mnoho umíme, mnoho můžeme, ale právě tato naše kapacita je pro nás největší hrozbou. Náš „učitel národů", J. A. Komenský, to před 350 lety řekl takto: „Lidskost není docela v pořádku, ale není docela ztracena." Když člověk potká člověka, mluví spolu. Obvykle. Lidskost lidí není docela v pořádku, ale není docela ztracena, t ... Jan Hábl on Prezi ... ." Když člověk potká člověka, mluví spolu. Obvykle. Lidskost lidí není docela v pořádku, ale není docela ztracena, tak zní výchozí antropologický předpoklad Porady. O čem se Komenský s lidstvem radí? Co jsou to věci lidské? Co je s nimi v nepořádku? A otázka nejdůležitější - dají se nějak napravit, reformovat, polepšit? Není to utopie? S člověkem a lidstvem něco evidentně není v pořádku. Na jednu stranu máme vynikající potenciál, mnoho víme, mnoho umíme, mnoho můžeme, ale ... záhady a otazníky. Lidskost není docela ztracena Jan Hábl. 99 Kč ... Náš „učitel národů", J. A. Komenský, to před 350 lety řekl takto: „Lidskost není docela v pořádku, ale není docela ztracena." Když člověk potká člověka, mluví spolu. Obvykle. Hábl Jan - Lidskost není docela ztracena - Knížečka, kterou držíte v ruce, představuje nejstručnější možný výklad Komenského díla Obecná porada o nápravě věcí lidských. S člověkem a lidstvem něco evidentně není v pořádku. Na jednu stranu máme vynikající potenciál, mnoho víme, mnoho umíme, mnoho můžeme, ale právě tato naše kapacita je pro nás... Celé jeho nápravné úsilí stojí na základním předpokladu: Lidskost lidí není docela v pořádku, ale není docela ztracena. Existuje východisko, naděje. Je třeba rozumět, že v Komenského době se Evropa ocitá v důsledku válečného, náboženského a politického běsnění na pokraji zkázy. Lidskost není docela ztracena; Utopismus, nebo realismus Komenského projektu nápravy věcí lidských? Učit (se) příběhem; Obchodní podmínky Náš magazín o knihách [email protected] Doprava Kontakt 602 323 181. LIDSKOST NENÍ DOCELA ZTRACENA - JAN HÁBL „Je člověk ve své podstatě dobrý nebo zlý? Už po staletí se o to přeme. Odpověď na tuto otázku zásadně určuje, jak vychováváme." Doc. PhDr. Jan Hábl, Ph.D. je manžel, otec, pedagog a komeniolog. Po studiích filozofie výchovy při University of Wales působil jako učitel Lidskost není docela ztracena 2019; Žánry autora. Věda Dobrodružné Filozofie Literatura naučná Duchovní literatura O literatuře Náboženství Pro děti a mládež Literatura česká Psychologie a pedagogika. Štítky z knih...

INFORMACE

AUTOR
Jan Hábl
DIMENZE
3,79 MB
NÁZEV SOUBORU
Lidskost není docela ztracena.pdf

POPIS

Kniha představuje nejstručnější možný výklad Komenského díla Obecná porada o nápravě věcí lidských. S člověkem a lidstvem něco evidentně není v pořádku. Na jednu stranu máme vynikající potenciál, mnoho víme, mnoho umíme, mnoho můžeme, ale právě tato naše kapacita je pro nás největší hrozbou. Všechno dobré, čím disponujeme, dokážeme zneužít. Jsme jediné bytosti, které mají potenciál sebezničení. Lidskost lidí není docela v pořádku, ale není docela ztracena, tak zní výchozí antropologický předpoklad Porady. O čem se Komenský s lidstvem radí? Co jsou to věci lidské? Co je s nimi v nepořádku? A otázka nejdůležitější – dají se nějak napravit, reformovat, polepšit? Není to utopie? Tato mini-kniha nemá být technicky náročná a nevstřebatelná studie, ale pokus o čtenářsky přívětivou interpretaci Komenského magnum opus. Na půdorysu sedmera „věcí lidských“ se čtenáři nabízí sedm takřka poetických meditací nad ničím menším než smyslem veškerého lidského počínání.

Chcete si přečíst knihu?Lidskost není docela ztracena ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jan Hábl. Číst Lidskost není docela ztracena Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY