Předminulé století: Evropa v politice a kultuře 19. století

Předminulé století: Evropa v politice a kultuře 19. století - Jiří Hanuš, | Replicamaglie.com

... se evropské mocnosti rozdělily do dvou znepřátelených bloků vzájemně soupeřících o hegemonii ... Předminulé století - Jiří Hanuš, Vít Hloušek — Kniha.cz ... . Do otevřeného konfliktu, který byl později znám jako první světová válka, se v letech 1914 až 1918 postupně zapojila většina států z celého světa. Hlavním bojištěm zůstala Evropa, kde ničivá válka předznamenala rozpad tradičních ... BALÍK, Stanislav a Vít HLOUŠEK.Permanent Campaigning and Pitfalls of Proportional Representation with Fragile Parties. Elections and Pa ... Politické dějiny - Evropa | Knihy.ABZ.cz ... .Permanent Campaigning and Pitfalls of Proportional Representation with Fragile Parties. Elections and Party System in Czechia. V posledních týdnech se na pultech českých knihkupectví objevily tři monografie, na kterých se Vít autorsky podílel. Spolu s Jiřím Hanušem vydali publikaci Předminulé století.Evropa v politice a kultuře 19. století, v níž se zabývají klíčovými politickými, kulturními a společenskými tématy dlouhého devatenáctého století....

INFORMACE

AUTOR
Jiří Hanuš,
DIMENZE
11,27 MB
NÁZEV SOUBORU
Předminulé století: Evropa v politice a kultuře 19. století.pdf

POPIS

Kniha nabízí čtenáři exkurzi do Evropy předminulého století, do doby, kdy se rodila evropská modernita. Autoři rozborem politiky, kultury, náboženství i dalších fenoménů 19. století ukazují, jak mnoho z našeho uvažování je ovlivněno dobou, v níž se Evropa stala dominantním kontinentem. Tehdejší vývoj a ideje se staly základem pro budování institucí a organizací, které dosud ovlivňují náš každodenní život, naše představy a chování. Kniha je unikátní především tím, že ji sepsali společně profesor historie (Jiří Hanuš) a profesor politologie (Vít Hloušek). V dialogu historie a společenských věd se zde čtenáři nabízí nejen bohatý zdroj informací, ale i klíč k pochopení tehdejší doby a jejích stále aktuálních přesahů. Je určena nejen studentům obou oborů, ale každému, kdo se potřebuje oriento¬vat v procesech a jevech, které spoluutvářely naši současnou politiku a společnost.

Chcete si přečíst knihu?Předminulé století: Evropa v politice a kultuře 19. století ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jiří Hanuš,. Číst Předminulé století: Evropa v politice a kultuře 19. století Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY