Dvě těla krále

Dvě těla krále - Ernest Kantorowicz | Replicamaglie.com

... královské vlády ve středověku. Dvě těla krále patří k nejvýznamnějším knihám o dějinách středověkých politických a teologických představ a idejí ... Kniha Dvě těla krále - Kantorowicz Ernest | knizniklub.cz ... . Původem německý historik a profesor Ernst Kantorowicz, jenž musel i přes své vyhraněně pravicové názory utéci před nacismem do Spojených států, v této knize odhaluje podstatu sakrality královské moci a královské vlády ve středověku. Práce „Dvě těla krále" je v současnosti stále vnímána jako zasvěcený úvod do problematiky středověké politické teologie. Struktura díla je docela slo ... Dvě těla krále - Ernest Kantorowitz | Kniha na Alza.cz ... . Práce „Dvě těla krále" je v současnosti stále vnímána jako zasvěcený úvod do problematiky středověké politické teologie. Struktura díla je docela složitá, spíše se jedná o soubor několika samostatných studií než ucelenou monografii. Máme před sebou práci, která se vůbec nečte jednoduše. Pražské nakladatelství Argo krátce před Vánoci vydalo česky knihu Dvě těla krále (Argo, 620 stran, cena 498 Kč), což je jedna z nejvlivnějších historických publikací posledního půlstoletí. Nakladatelství Argo vydalo novou knihu Dvě těla krále. Foto: nakladatelství Argo ... Autorem díla Dvě těla krále, které je považováno za jednu z nejvýznamnějších knih týkajících se dějin středověkých politických a teologických představ a idejí, je Ernst Hartwig Kantorowicz.Ernst Kantorowicz se narodil v židovské podnikatelské rodině v Poznani. Jeho první knihou byl provokativní životopis císaře Fridricha II., na jehož základě získal místo ... Dvě těla krále patří k nejvýznamnějším knihám o dějinách středověkých politických a teologických představ a idejí. Původem německý historik a profesor Ernst Kantorowicz, jenž musel i přes své vyhraněně pravicové názory utéci před nacismem do Spojených států, v této knize odhaluje podstatu sakrality královské moci a královské vlády ve středověku. Dvě těla krále patří k nejvýznamnějším knihám o dějinách středověkých politických a teologických představ a idejí. Původem německý historik a profesor Ernst Kantorowicz ... Dvě těla krále patří k nejvýznamnějším knihám o dějinách středověkých politických a teologických představ a idejí. Původem německý historik a profesor Ernst Kantorowicz, ...

INFORMACE

AUTOR
Ernest Kantorowicz
DIMENZE
4,11 MB
NÁZEV SOUBORU
Dvě těla krále.pdf

POPIS

Dvě těla krále patří k nejvýznamnějším knihám o dějinách středověkých politických a teologických představ a idejí. Původem německý historik a profesor Ernst Kantorowicz, jenž musel i přes své vyhraněně pravicové názory utéci před nacismem do Spojených států, v této knize odhaluje podstatu sakrality královské moci a královské vlády ve středověku. Prostřednictvím pronikavých analýz a netušených interpretací, v nichž konfrontuje názory středověkých teologů s myšlenkovými koncepty anglických právníků 16. století, dospívá ke zjištění, že právě ve 12. a 13. století se z ryze politických důvodů a jednoznačným politickým účelem zrodila představa o rozdvojení králova těla, tedy fyzického, konkrétního těla panovníka, které umírá, a mystického těla vládce, který žije a vládne věčně. Kniha vychází s finanční podporou hlavního města Prahy.Vydání knihy podpořilo hlavní město Praha.

Chcete si přečíst knihu?Dvě těla krále ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Ernest Kantorowicz. Číst Dvě těla krále Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY