Ironie

Ironie - Vladimir Jankélévitch | Replicamaglie.com

...ituation. (In French, ironie du sort). Douglas C ... Ironie translation English | German dictionary | Reverso ... . Muecke identifies three basic features of all irony. First, irony depends on a double-layered or two-story phenomenon for success. "At the lower level is the situation either as it appears to the victim of irony (where there is a victim) or as it is deceptively presented by the ironist." ... IRONIE (< fr. ironie < lat. ironia < gr. eironeia, ironie; simulare) Figură de stil, folosită și în oratorie, caracteristică prin ușoara sau amabila batjocorire a unei persoane, a unui obiect sau a unei idei, rezultat al ciocnirii a două judecăți: una exprimată, socotită ca neadevărată și alta subînțeleasă, cea adevărată. Ironies definition, the use of words to convey ... ironie translation English | French dictionary | Reverso ... . Ironies definition, the use of words to convey a meaning that is the opposite of its literal meaning: the irony of her reply, "How nice!" when I said I had to work all weekend. See more. Ironie is your one-stopover boutique if you are looking for the best curated choice and offering of high-end shoes and bags in the Benelux. Their current brand-mix includes shoes and bags from Saint Laurent, Givenchy, Dior, Alexander McQueen, Prada, Gainvito Rossi, Aquazzura and Miu Miu. Ironie socratique Sens : Méthode de dém...

INFORMACE

AUTOR
Vladimir Jankélévitch
DIMENZE
9,4 MB
NÁZEV SOUBORU
Ironie.pdf

POPIS

V knize l'Ironie najdeme většinu pro Jankélévitche typických témat. Ironii vyčerpávajícím způsobem popisuje s pomocí nesčetných příkladů jako stav či typ morálního vědomí, jako rétorickou figuru a jako literární strategii. Jde mu v prvé řadě o ironii jakožto literární útvar. Považuje ji za literární projev motivovaný "dobrým, radostným vědomím": "Co je ironie, ne-li vědomí, a to dobré radostné vědomí, v čemž se liší od pokrytectví? Není humoru bez lásky, ani ironie bez radosti. Celkem vzato ironie zachraňuje to, co se zachránit dá. Je smrtelná pro iluze; všude tká pavoučí sítě, do nichž se nechávají nachytat pedanti, domýšlivci a groteskní lidé. "Ironie znamená pravou svobodu!" volá Proudhon ze své cely ve Sv. Pelagii. Ironie vše zpochybňuje; svým indiskrétním dotazováním boří všechny definice, neustále ruší kazatelskou pedanterii, která se chce usadit v uspokojivé dedukci. Díky ironii myšlení dýchá volněji, když se rozpoznává, tančící a skřípějící, v zrcadle reflexe."

Chcete si přečíst knihu?Ironie ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Vladimir Jankélévitch. Číst Ironie Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY