Proměny polonistiky: Tradice a výzvy polonistických studií

Proměny polonistiky: Tradice a výzvy polonistických studií - Michala Benešová, | Replicamaglie.com

...ní monografie Proměny polonistiky. Tradice a výzvy polonistických studií připomíná již více než devadesátiletou historii a tradici univerzitní polonistiky v českých zemích ... PDF Informace o řízení ke jmenování profesorem ... . Ta se rozvíjela nejprve na pražské univerzitě, později i v řadě dalších vysokých škol (Ostrava, Brno, Olomouc, Pardubice, Opava aj.). V roce 2013 se uskutečnily oslavy 90. výročí založení samostatné katedry polonistiky, jejichž součástí byla mezinárodní konference Proměny polonistiky: Tradice a výzvy polonistických studií (6.-7. listopadu), výstava 90 let pražské polonistiky a stejnojmenná publikace mapující vývoj pražské polonistiky. Tento projekt ... Kolektivní monografie Proměny polonistiky. Tr ... Proměny polonistiky : tradice a výzvy polonistických ... ... .-7. listopadu), výstava 90 let pražské polonistiky a stejnojmenná publikace mapující vývoj pražské polonistiky. Tento projekt ... Kolektivní monografie Proměny polonistiky. Tradice a výzvy polonistických studií připomíná již více než devadesátiletou historii a tradici univerzitní polonistiky v českých zemích. Ta se rozvíjela nejprve na pražské univerzitě, později i v řadě dalších vysokých škol (Ostrava, Brno, Olomouc, Pardubice, Opava aj.). BUCHTOVÁ, Renata. Twarze Juliana Tuwima. In Michala Benešová, Renata Rusin Dybalska, Lucie Zakopalová a kol.. PROMĚNY POLONISTIKY. Tradice a výzvy polonistických studií. Tradice a výzvy polonistických studií Benešová Michala, Rusin Dybalska Renata, Zakopalová Lucie a kolektív. Kolektivní monografie Proměny polonistiky. Tradice a výzvy polonistických studií připomíná již více než devadesátiletou historii a tradici univerzitní polonistiky v českých zemích. Proměny polonistiky : tradice a výzvy polonistických studi ... současnost a budoucnost brněnské polonistiky aneb Od filologie k studiím o Polsku: ... Vyd. 1. Praha, Proměny polonistiky : tradice a výzvy polonistických studií, od s. 261-267, 7 s. 2014. Nakladatel: Karolinum: Další údaje; Originální jazyk: polština: Typ výsledku ... Proměny polo...

INFORMACE

AUTOR
Michala Benešová,
DIMENZE
8,35 MB
NÁZEV SOUBORU
Proměny polonistiky: Tradice a výzvy polonistických studií.pdf

POPIS

Kolektivní monografie Proměny polonistiky. Tradice a výzvy polonistických studií připomíná již více než devadesátiletou historii a tradici univerzitní polonistiky v českých zemích. Ta se rozvíjela nejprve na pražské univerzitě, později i v řadě dalších vysokých škol (Ostrava, Brno, Olomouc, Pardubice, Opava aj.). V poslední době jsme přitom svědky přechodu od tradičního modelu filologických studií ke studiím areálovým (např. středoevropská studia). Co tato změna může přinést? Kam se polonistická studia posunula? Jak se přístup k polonistice liší v jednotlivých univerzitních centrech v Česku, ale také na Slovensku a v dalších zemích? A co inspirativního může české polonistice nabídnout polonistika zahraniční, v čele s tou polskou? Na tyto a podobné otázky se autoři snaží nalézt odpověď v pěti tematických blocích: Tradice a perspektivy pražské polonistiky, Současné směry literárněvědné polonistiky, Současné směry jazykovědné polonistiky, Metodika výuky polštiny jako cizího jazyka včera a dnes a Tradice a perspektivy polonistiky v prostoru střední Evropy.

Chcete si přečíst knihu?Proměny polonistiky: Tradice a výzvy polonistických studií ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Michala Benešová,. Číst Proměny polonistiky: Tradice a výzvy polonistických studií Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY