Zpravodajská služba - Vyšší forma diplomacie

Zpravodajská služba - Vyšší forma diplomacie - Miroslav Polreich | Replicamaglie.com

....-- autor: Dejmek Jindřich, Němeček Jan, Michálek Slavomír Zpravodajská služba - Vyšší forma diplomacie-- autor: Polreich Miroslav Diplomacie Československa Díl II ... zpravodajská agentura - ABZ slovník českých synonym ... .-- autor: Dejmek Jindřich Nakladatelství Česká citadela vydává novou knihu Miroslava Polreicha - Zpravodajská služba - vyšší forma diplomacie. V knize autor zcela otevřeně hovoří o zpravodajské službě jako ... Zpravodajská služba - Vyšší forma diplomacie. Miroslav Polreich. V knize autor zcela otevřeně hovoří o zpravodajské službě jako součásti diplomacie. Rozebír ... Polreich miroslav zpravodajska sluzba vyssi forma diplomacie ... ... Zpravodajská služba - Vyšší forma diplomacie. Miroslav Polreich. V knize autor zcela otevřeně hovoří o zpravodajské službě jako součásti diplomacie. Rozebírá současný stav světa, kdy žádná z mocností není schopna řešit globální problémy vlastními silami a potvrzuje zásadní teze, že mocnosti jsou odsouzeny ke ... Neboť interval mezi dokončením rukopisu a vydáním je během na dlouhou trať. Často spíš stáním uprostřed trati. Několik dnů před smrtelnou dopravní nehodou Miroslav Polreich s úlevou konstatoval, že dokončil rukopis knihy ZPRAVODAJSKÁ SLUŽBA - Vyšší forma diplomacie (vyd. Česká citadela, 232 str., 2019). „Diplomatická služba má ke zpravodajské službě mnohem více, než si myslíte," uvedl svůj příspěvek, nazvaný Zpravodajská služba - vyšší forma diplomacie, Jaromír Novotný. „Co bylo úkolem diplomacie? Získávat informace, podávat zprávu o stavu dané země....

INFORMACE

AUTOR
Miroslav Polreich
DIMENZE
11,24 MB
NÁZEV SOUBORU
Zpravodajská služba - Vyšší forma diplomacie.pdf

POPIS

Nakladatelství Česká citadela vydává novou knihu Miroslava Polreicha – Zpravodajská služba – vyšší forma diplomacie. V knize autor zcela otevřeně hovoří o zpravodajské službě jako součásti diplomacie. Rozebírá současný stav světa, kdy žádná z mocností není schopna řešit globální problémy vlastními silami a potvrzuje zásadní teze, že mocnosti jsou odsouzeny ke spolupráci. Miroslav Polreich, jako rozvědčík a rezident československé zpravodajské služby v USA, charakterizuje svůj vztah k rezidentům jiných států i zákulisí spolupráce se CIA. Zveřejňuje fakta ze své zpravodajské práce, která zatím nebyla publikována. Poukazuje na realitu že koncem studené války USA neměly absolutně žádnou zpravodajskou síť v SSSR. Popisuje některé nezákonné operace CIA, například použití tajných věznic na cizím území za účelem využití nezákonných metod výslechu, včetně mučení lidí CIA v Thajsku. Samostatné kapitoly věnuje Ruské federaci a její Službě zahraniční rozvědky, jakož i zpravodajským službám Velké Británie, NSR a Izraele. Podstatou zpravodajských služeb je plně podporovat zachování celosvětové stability a udržení míru. Jiné zadání nemůže mít ani zpravodajská služba ČR a námitky, že jsme malí a bez vlivu, nemůže obstát. Publikace není jen strohým popisem, ale vychází z osobní zkušenosti, což mimo jiné vystihují dva jeho postřehy: „Je mi opravdu smutno, když v mnoha případech slyším od mnohých polistopadových členů OF, ODS – čelných představitelů antikomunistických stran, kteří bleskově v listopadu převlékli své kabáty a přes noc se z nadšených komunistů a svazáků stali zuřiví antikomunisté, jak po listopadu nadávali a plivali na vše, co dříve chválili. V mém chápání to jsou však jen prospěcháři a karieristé! A víš, proč tomu tak je? Protože se tehdy k moci dostali demagogové, kteří kázali vodu a sami pili víno a kteří své důvěřivé spoluobčany vždy prostě zneužili.“ „Údajné seznamy údajných spolupracovníků StB mají veskrze nejasný původ, jsou plny různých chybných údajů, ba leccos nasvědčuje tomu, že jsou dílem obratných dezinformátorů z řad StB, a to jak těch, kteří je po léta sestavovali, tak těch, kteří je dali k dispozici tisku.“ Knihu uzavírají podněty k zamyšlení a to na témata: Globalizace, Teorie růstu, Národní zájem, Lidská práva, Bezpečnostní prostředí. Pozitivní pro čtenáře je i skutečnost, že v knize jsou informace, které nebyly nikdy zveřejněni a jsou pravděpodobně pod stupněm utajení.

Chcete si přečíst knihu?Zpravodajská služba - Vyšší forma diplomacie ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Miroslav Polreich. Číst Zpravodajská služba - Vyšší forma diplomacie Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY