O trůn a lásku: Dramatický život a tragická smrt Františka Ferdinanda d'Este

O trůn a lásku: Dramatický život a tragická smrt Františka Ferdinanda d'Este - Jiří Pernes | Replicamaglie.com

...život a tragická smrt Františka Ferdinanda d'Este ... O trůn a lásku | antikvariat-levneknihy.cz ... . ... objevuje ještě pochopení marnosti lidského snažení a spíše než o lyriku milostnou jde o lyriku náboženskou (ve druhé části Po smrti paní Laury - a upřímně, tahle zhruba třetina výběru má mnohem větší hloubku). ... Pernes, Jiří: O trůn a lásku : dramatický život a tragická smrt Františka Ferdinanda d'Este Hocek, Jan: Nejhezčí dobrodružné výpravy po Česku a Slovensku Papuga, Ján: Kompendium slovenčiny : príručka pre žiakov, učiteľov, rodičov a priateľov vyučovania slovenského jazyka O trůn a lásku: dramatický život a tragická smrt Františka Ferdinanda d'Este - Jiří Pernes https://poslednihabsburkove.webnode.cz/products/o-trun-a-lasku ... O trůn a l ... Kniha O trůn a lásku - Dramatický život a tragická smrt ... ... .webnode.cz/products/o-trun-a-lasku ... O trůn a lásku: Dramatický život a tragická smrt Františka Ferdinanda d'Este. Stíny Amberu: Úsvit Amberu 4. Člověče, nemrač se! Jak zhypnotizovat Marii | Knihkupectví Seidl Kniha: Jak zhypnotizovat Marii (Richard Bach). Nakupujte knihy online ve vašem oblíbeném knihkupectví Martinus.cz! Abychom vám mohli co nejlépe ... O trůn a lásku dramatický život a tragická smrt Františka Ferdinanda d'Este by Jiří Pernes 261 Pages, Published 2007 ISBN-13: 978-80-7243-311-7, ISBN: 80-7243-311-3 Obnovené vydání úspěšné a stále žádané knihy známého historika je věnováno životním osudům a politické činnosti Klementa Gottwalda, Antonína Zápotockého, Antonína Novotného, Ludvíka Svobody a Gustáva Husáka, prezidentů dosazených z vůle komunistické strany, kteří se zasloužili o rozbití či potlačování demokracie v Československé republice a negativně ......

INFORMACE

AUTOR
Jiří Pernes
DIMENZE
4,36 MB
NÁZEV SOUBORU
O trůn a lásku: Dramatický život a tragická smrt Františka Ferdinanda d'Este.pdf

POPIS

Arcivévoda František Ferdinand, synovec Františka Josefa I., který se stal po smrti císařova jediného syna následníkem rakousko-uherského trůnu, byl stařičkým panovníkem považován za potížistu a jejich vztah byl značně komplikovaný. Arcivévoda si prosadil nerovný sňatek s hraběnkou Žofií Chotkovou a před dvorskými intrikami se uchyloval na zámek Konopiště a ke své rodině, kterou velmi miloval. Ačkoliv se Konopiště v samém srdci Čech stalo zamilovaným následníkovým sídlem, kterému věnoval velkou péči, nebyl na Benešovsku oblíbený pro svou lakotu a aroganci. Plány arcivévody Františka Ferdinanda na modernizaci a reorganizaci říše byly přerušeny tragickou smrtí obou manželů v Sarajevu. Jejich smrt znamenala začátek 1. světové války, začátek rozpadu Rakouska-Uherska a počátek nového uspořádání Evropy.

Chcete si přečíst knihu?O trůn a lásku: Dramatický život a tragická smrt Františka Ferdinanda d'Este ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jiří Pernes. Číst O trůn a lásku: Dramatický život a tragická smrt Františka Ferdinanda d'Este Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY