Optimistka z přesvědčení Zuzana Kronerová

Optimistka z přesvědčení Zuzana Kronerová - Ján Štrasser | Replicamaglie.com

...esvedčenia: Štrasser, Ján: Zuzana Kronerová : optimistka z presvedčenia ... Optimistka z presvedčenia - Zuzana Kronerová (Ján Štrasser ... ... . Pre dospelých. Rozhovor Jána Štrassera so Zuzanou Kronerovou nie je len povrchným spomínaním na jej detstvo a bohatú kariéru herečky. Ich spoločný rozhovor prináša nielen obraz života jednej hereckej ... V množství často plytkých rozhovorů s hvězdami i pseudohvězdami zaujal titul Zuzana Kronerová, optimistka z přesvědčení (N Press, 2019, 256 stran, 349 Kč). Slovenský spisovatel a textař Ján Štrasser v něm vede poučený dialo ... Kniha: Optimistka z přesvědčení Zuzana Kronerová | Knihy ... ... . Slovenský spisovatel a textař Ján Štrasser v něm vede poučený dialog se Zuzanou Kronerovou, dcerou herce Jozefa Kronera a herečky Terézie Hrubanové-Kronerové. Kniha vychádza v knižnej edícii Denníka N vo vydavateľstve N Press. V posledných rokoch Zuzana Kronerová pôsobí najmä v Čechách ako úspešná filmová aj divadelná herečka, je držiteľkou dvoch Zlatých levov a preto kniha vychádza aj českej jazykovej mutácii v preklade Mirka Zelinského pod názvom Optimistka z přesvědčení....

INFORMACE

AUTOR
Ján Štrasser
DIMENZE
5,41 MB
NÁZEV SOUBORU
Optimistka z přesvědčení Zuzana Kronerová.pdf

POPIS

Už dávno není jen dcerou svého slavného otce. Je tragikomička, zkušená divadelní i filmová herečka, aktivistka a žena s názorem. Říkají o ní, že by měla trochu brzdit, ale ona jakoby se právě teprve rozjížděla. Zuzana Kronerová. Rozhovor Jána Štrassera se Zuzanou Kronerovou není jen povrchním vzpomínáním na její dětství a bohatou kariéru herečky. Ján Štrasser díky své zkušenosti divadelního dramaturga, překladatele a textaře zná důvěrně prostředí, ve kterém se Zuzana více než půlstoletí pohybuje a jejich společný rozhovor přináší nejen obraz života jedné herecké rodiny, ale i obecnější pohled do československého divadelního a filmového světa a společnosti. Kniha je doplněna množstvím fotografií ze soukromého archivu i z archivů divadel a filmových společností. V posledních letech Zuzana Kronerová působí zejména v Čechách jako úspěšná filmová i divadelní herečka, je držitelkou dvou Zlatých lvů a proto kniha vychází i v české jazykové mutaci v překladu Miroslava Zelinského pod názvem Optimistka z přesvědčení. „Nemyslím si, že dosáhnu velikosti svého otce. Byli jsme zvyklí vést v naší kuchyni při čaji nebo nad červeným vínem dlouhé rozhovory a jednou mi řekl: „Zuzko, nemusíš být ani slavná, ani nejlepší, stačí, když budeš takovou štikou v rybníku, co občas rozčeří vody.“ Dodnes si to často připomínám.“ Zuzana Kronerová se narodila v Martině a pochází ze slavného hereckého rodu. Jejím otcem byl významný herec Jozef Kroner a matkou herečka Terézia Hurbanová-Kronerová. Hrála v Divadle pro děti a mládež v Trnavě, v bratislavském divadle Nová scéna, Radošinském naivním divadle, ve Slovenském národním divadle a později v legendárním Divadle Astorka. Hrála v mnoha slovenských filmech a od devadesátých let pravidelně natáčí v Čechách, kde dvakrát získala prestižní filmové ocenění Český lev. Věnuje se i zpěvu, působila jako pedagožka na VŠMU v Bratislavě a angažuje se v občanských iniciativách.

Chcete si přečíst knihu?Optimistka z přesvědčení Zuzana Kronerová ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Ján Štrasser. Číst Optimistka z přesvědčení Zuzana Kronerová Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY