Pátečníci ze ztracené varty

Pátečníci ze ztracené varty - Jaroslav Hubený | Replicamaglie.com

...y a profesora teologie (* 1927). První díl vzpomíná na předválečná a válečná léta, studium teologie, práci na prvním sboru ve Kdyni, ... Byl součástí Občanského fóra, zápal Ivovi Lužnému vydržel ... ... ... Ztracené varty-- autor: Lášek Radan Gizka radí: Varte doma-- autor: Oňová Gizka Pátečníci ze ztracené varty-- autor: Hubený Jaroslav Nakupujte hlavou, varte srdcom-- autor: Mandžuková Jarmila Pátečníci ze ztracené varty Jaroslav Huben ý • Sursum, 2019 . Posielame do 8 dní. Kniha s názvem Pátečníci ze ztracené varty přibližuje bytové semináře na evangelické faře ve Svratouchu na Chrud ... Pátečníci ze ztracené varty - Jaroslav Hubený | KOSMAS.cz ... ... . Posielame do 8 dní. Kniha s názvem Pátečníci ze ztracené varty přibližuje bytové semináře na evangelické faře ve Svratouchu na Chrudimsku v době normalizačního duchovního útlaku. ... Oslavovaná autorka (Pulitzerova cena), milovnice neporušené přírody, v ní žijících prostých lidí a lokálních historek, předkládá čtenáři jedenáct dech beroucích příběhů o osamění, násilí a lásce, příběhy zoufalství i neskutečné radosti zasazené do divoké, nehostinné a nádherné krajiny Wyomingu.">Titulní povídka z této sbírky se stala předlohou ... Pátečníci ze ztracené varty. Napětí něžného třesku. Branou nebes ku blankytu! Penultima ultima cena / Předposlední poslední večeře. Brno - Město historie, krásy, pohody a perly Podyjí ... Pátečníci ze ztracené varty. HUBENÝ Jaroslav. 251 Kč 279 Kč. Ze života myslivců ......

INFORMACE

AUTOR
Jaroslav Hubený
DIMENZE
7,84 MB
NÁZEV SOUBORU
Pátečníci ze ztracené varty.pdf

POPIS

Kniha s názvem Pátečníci ze ztracené varty přibližuje bytové semináře na evangelické faře ve Svratouchu na Chrudimsku v době normalizačního duchovního útlaku. Farář Bohdan Pivoňka (po roce 1989 zakladatel duchovní služby v českých věznicích) se svou ženou Janou umožňovali svým hostům setkávání s idejemi a názory, které nebylo v té době možné veřejně projevovat. Tím spíše, když hostitel a většina přednášejících hostů patřili do okruhu signatářů, resp. sympatizantů Charty 77. Publikace dokládá, že tehdejší posluchači žíznící po vědění – evangelíci, katolíci i členové undergroundu – byli a jsou dodnes vděčni za šanci setkat se a svobodně diskutovat o otázkách náboženských, etických, společenských a jiných s řadou výjimečných lidí, byť byli v té době zdánlivě na okraji společnosti. Patřili mezi ně například filozofové Jan Sokol, Ladislav Hejdánek či Radim Palouš, ekolog Václav Mezřický, faráři mimo službu Alfréd Kocáb, Josef Zvěřina, Jakub Trojan, Miloš Rejchrt, Václav Malý, Milan Balabán, spisovatel Ivan Klíma, psycholožka Helena Klímová a další osobnosti disentu. Ukázky z přednášek dokládají, proč pro „svratoušské pátečníky“ znamenala tato setkání přísun podnětných informací pro intelektuální a duchovní život. Autor rovněž popisuje atmosféru „stýkání a potýkání“ představitelů evangelické církve v této oblasti Vysočiny s církevní a státní „vrchností“ v sedmdesátých a osmdesátých letech minulého století.

Chcete si přečíst knihu?Pátečníci ze ztracené varty ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jaroslav Hubený. Číst Pátečníci ze ztracené varty Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY