Naše příjmení

Naše příjmení - Dobrava Moldanová | Replicamaglie.com

... napsat. Jiné je to s příjmením. To často charakterizuje povolání, původ, fyzický vzhled, povahu a další atributy našich předků v okamžiku, kdy z moci úřední byla povinnost vedle křestního jména uvést i ... Velišovští z Velišova - Wikipedia ... ... Slovník Naše příjmení obsahuje výklad přibližně 30 000 českých příjmení, která se nejčastěji vyskytují v České republice. Jeho základem je první vydání této knihy z roku 1984, které vzniklo z spolupráce Dobravy Moldanové s jejím otcem, Josefem Benešem, autorem průkopnických monografií Česká příjmení a ... Kupte knihu Naše příjmení (Dobrava Moldanová) s 15 % slevou za 227 Kč v ověřeném obchodě. Prolistujte stránky knihy, přečtěte si recenze čtenářů, nechte si doporučit podobnou knihu z nabídky více než ... Naše jména - aktuální databáze jmen a příjmení četnost v ... ... ... Kupte knihu Naše příjmení (Dobrava Moldanová) s 15 % slevou za 227 Kč v ověřeném obchodě. Prolistujte stránky knihy, přečtěte si recenze čtenářů, nechte si doporučit podobnou knihu z nabídky více než 20 miliónů titulů. Ke studiu původu příjmení doporučuji Vám všem následující literaturu: • Antonín Kotík, Naše přijmení: studie ku poznání přijmení českoslovanských, s ukázáním jejich hojnosti, rozmanitosti a namnoze zvláštního rázu a s pokusem o vysvětlení jich púvodu a smyslu - Nákladem Jana Kotíka, 1897. Full text of "Naše přijmení: studie ku poznání přijmení českoslovanských, s ukázáním jejich hojnosti ..." See other formats ... Slovník Naše příjmení obsahuje výklad přibližně 30.000 českých příjmení, která se nejčastěji vyskytují v České republice. Jeho základem je první vydání této knihy z roku 1984, které vzniklo ze spolupráce profesorky Moldanové s jejím otcem, profesorem Josefem Benešem, autorem průkopnických monografií „Česká příjmení" a „Německá příjmení u Čechů". Naše příjmení vznikala behěm několika století, od 14. do 18.století, nejprve u šlechty, pak u měšťanů a u svobodných sedláků. Vývoj společnosti a zdokonalování veřejné správy vyžadovaly přesnou evidenci osob: tato potřeba vedla k ustalování příjmení....

INFORMACE

AUTOR
Dobrava Moldanová
DIMENZE
11,53 MB
NÁZEV SOUBORU
Naše příjmení.pdf

POPIS

Slovník Naše příjmení obsahuje výklad přibližně 30 000 českých příjmení, která se nejčastěji vyskytují v České republice. Jeho základem je první vydání této knihy z roku 1984, které vzniklo z spolupráce Dobravy Moldanové s jejím otcem, Josefem Benešem, autorem průkopnických monografií Česká příjmení a Německá příjmení u Čechů. V tomto znění byl položen důraz na výklad příjmení málo srozumitelných, zvláštních a často vzácných. V novém vydání autorka využila pro onomastiku dříve nedostupný registr obyvatelstva a rozšířila heslář zhruba na dvojnásobek, tak, aby zachytila i většinu více frekventovaných příjmení (hranice byla 100 mužských nositelů). Nabízí tak poměrně reprezentativní přehled o tom, jaká rodová jména obyvatelé České republiky užívají a jaký je jejich jazykový výklad.

Chcete si přečíst knihu?Naše příjmení ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Dobrava Moldanová. Číst Naše příjmení Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY