Tak mnoho, tak málo: Fotografie z let, kdy se tak mnoho muselo a tak málo smělo

Tak mnoho, tak málo: Fotografie z let, kdy se tak mnoho muselo a tak málo smělo - Vladimír Birgus | Replicamaglie.com

... LET, KDY SE TAK MNOHO MUSELO A TAK MÁLO SMĚLO Mischal Szalast ... Vladimír Birgus: Tak mnoho, tak málo - Dům U Černé Matky ... ... . Loading... Unsubscribe from Mischal Szalast? Cancel Unsubscribe. Vladimír Birgus: Tak mnoho, tak málo - Fotografie z let, kdy se tak mnoho muselo a tak málo smělo. Domů / Vladimír Birgus: Tak mnoho, tak málo - Fotografie z let, kdy se tak mnoho muselo a tak málo smělo. Bratislava, Univerzitná knižnica, 4. 11. - 30. 11. 2017 Text Jiří Siostrzonek Zobrazování tristní situace člověka ve ... Méně známé fotografie "z let, kdy se tak mnoho muselo a ... Vladimír Birgus: Tak mnoho, tak málo - Fotografie z let ... ... ... Méně známé fotografie "z let, kdy se tak mnoho muselo a tak málo smělo" od významného českého fotografa, pedagoga a teoretika mapují běžný život "socialistického člověka" nejen v ... Vladimír Birgus, Loket, 1984, černobílá fotografie Vladimír Birgus: Tak mnoho, tak málo - Fotografie z let, kdy se tak mnoho muselo a tak málo smělo Černobílé fotografie se svojí škálou šedí dokonale vystihují neměnnost dní a nocí." Kniha vychází s textem sociologa Jiřího Siostrzonka. (fotografie z let, kdy se tak mnoho muselo a tak málo smělo = So much, so little : photographs from the years when so much was demanded and so little was allowed) Vladimír Birgus: Tak mnoho, tak málo - Fotografie z let, kdy se tak mnoho muselo ...

INFORMACE

AUTOR
Vladimír Birgus
DIMENZE
10,35 MB
NÁZEV SOUBORU
Tak mnoho, tak málo: Fotografie z let, kdy se tak mnoho muselo a tak málo smělo.pdf

POPIS

Mnohdy dosud nepublikované syrové fotografie Vladimíra Birguse ukazují život v československých městech, ale i v Moskvě, Varšavě, Tallinu, Rize, Sofii a dalších metropolích sovětských satelitů v 70. a 80. letech. S ironickým odstupem a výrazně subjektivním zobrazením ukazují tehdejší devastaci prostředí i lidí, kontrast mezi optimisticky laděnou komunistickou propagandou a neutěšenou realitou i mezi oficiálním a soukromým světem. Kurátor fotografické sbírky Uměleckoprůmyslového muzea v Praze Jan Mlčoch o nich napsal: „Nejsou prvoplánově politické, zachycují vratké bloudící postavy, zamlklé a podmračené ženy v jejich pachtění po zboží, kterého není dost nebo není vůbec. Města byla chátrajícími kulisami (zdánlivě) nezvratitelných lidských osudů. Černobílé fotografie se svojí škálou šedí dokonale vystihují neměnnost dní a nocí.“ Kniha vychází s textem sociologa Jiřího Siostrzonka.

Chcete si přečíst knihu?Tak mnoho, tak málo: Fotografie z let, kdy se tak mnoho muselo a tak málo smělo ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Vladimír Birgus. Číst Tak mnoho, tak málo: Fotografie z let, kdy se tak mnoho muselo a tak málo smělo Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY