Husitství a husité

Husitství a husité - Petr Čornej | Replicamaglie.com

... rozšířeny o nové poznatky tak, aby odrážely momentální stav vědeckého bádání ... Husitství a husité - Petr Čornej | Knihy Dobrovský ... . Husité měli ve znaku: půlměsíc. dvojitý kříž. kalich. Odpustek znamená: osvobození od placení desátku. odpuštění hříchu za peníze. osvobození od placení daní. Na obrázku je: kovaný cep. kůsa. řemdih. Po smrti Jana Žižky se do čela husitských vojsk postavil: Jan Roháč z Dubé. Jan Želivský. Prokop Holý příčina: na začátku roku roste represe (násilí) proti husitství a m ... Husitství - Uč se online! - Vše co potřebuješ do školy ... . Prokop Holý příčina: na začátku roku roste represe (násilí) proti husitství a mnozí husité byli uvězněni → 30. července se konalo procesí (průvod) s Janem Želivským z kostela Panny Marie Sněžné na Novém Městě ke kostelu sv. Štěpána, po bohoslužbě a přijímání podobojí se účastníci odebrali před Staroměstskou radnici ... Čornej husitství vykresluje jako mnohovrstevnatou záležitost probíhající v kontextu tehdejších evropských událostí, odhaluje řadu zajímavých souvislostí, které jsou pro mne, který se o husitství souvisleji dozvídal především z filmové tvorby marxistických glorifikátorů z 50. let (trochu přeháním), velmi cenné a ... Všechny informace o produktu Kniha Husitství a husité, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Husitství a husité. Husitství a husité od 312 Kč - Heureka.cz Na Heurece využíváme personalizaci a cílenou reklamu....

INFORMACE

AUTOR
Petr Čornej
DIMENZE
5,37 MB
NÁZEV SOUBORU
Husitství a husité.pdf

POPIS

Kniha přináší 16 dříve publikovaných studií, které byly pro tento soubor doplněny a rozšířeny o nové poznatky tak, aby odrážely momentální stav vědeckého bádání. Věnuje se problematice široce chápané husitské epochy, kterou autor vymezuje léty 1402–1485, avšak přihlíží i k aktualizaci husitských idejí v předbělohorském období. V několika tematických blocích přibližuje působení Jana Husa, situaci v husitské Praze, osobnost českého krále Jiřího z Poděbrad, dějepisectví 15. a 16. století i reflexi husitství v moderní české společnosti.

Chcete si přečíst knihu?Husitství a husité ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Petr Čornej. Číst Husitství a husité Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY