Sedm let v gulagu: Vzpomínky pražského advokáta na sovětské pracovní tábory

Sedm let v gulagu: Vzpomínky pražského advokáta na sovětské pracovní tábory - Adam Hradilek (ed.), | Replicamaglie.com

...hy Františka Poláka: Sedm let v Gulagu ... Titanic Nikdo nechtěl uvěřit — Academia ... .Vzpomínky pražského advokáta na sovětské pracovní tábory (eds: Adam Hradilek, Zdeněk Vališ), ÚSTR, 2015.JUDr. František Polák (1889-1970) byl legionářem v Rusku a ve 20. letech advokátem dělníků a komunistických aktivistů. V roce 1930 vystoupil z KSČ na protest proti ovládnutí strany ... Křest knihy Františka Poláka Sedm let v Gulagu. Vzpomínky pražského advokáta na so ... Sedm let v gulagu | Dumknihy.cz - knihy po všech stránkách ... . Vzpomínky pražského advokáta na sovětské pracovní tábory (ÚSTR, 2015). František Polák byl legionář v Rusku, ve dvacátých letech advokát dělníků a komunistických aktivistů, který v roce 1930 vystoupil z KSČ na protest proti ovládnutí strany radikálním křídlem ... Sedm let v gulagu: Vzpomínky pražského advokáta na sovětské pracovní tábory Adam Hradilek (ed.), František Polák, Zdeněk Vališ (ed.) Nakladatel: Ústav pro studium totalitních režimů 2015 Kniha: Sedm let v gulagu Vzpomínky pražského advokáta na sovětské pracovní tábory - František Polák; Adam Hradilek; Zdeněk Vališ Fungujeme! Vážení zákazníci, knihy si u nás můžete nadále objednávat s doručením Českou poštou , GLS, Zásilkovnou či s vyzvednutím na našich výdejnách v Brně, Praze a Plzni. František Polák: Sedm let v Gulagu. Vzpomínky pražského advokáta na sovětské pracovní tábory (eds. Adam Hradilek, Zdeněk Vališ) František Polák byl legionářem v Rusku, ve 20. letech advokátem dělníků a komunistických aktivistů, který v roce 1930 vystoupil z KSČ na protest proti ovládnutí strany radikálním křídlem. Po návratu do Československa v březnu 1948 uprchl na Západ s cílem informovat svět a rodnou zemi o sovětské realitě, které sám dlouhá léta odmítal uvěřit. Přestože sepsal vzpomínky na Gulag již koncem 50. let v exilu, nedostalo se jim v jeho domovině v následujících padesáti letech zasloužené pozornosti. Sedm let v gulagu. Kdo napsal knihu Sedm let v gulagu? Autorem je František Polák, Adam Hradilek, Zdeněk Vališ. Hodnocení, recenze, zajímavosti a informace o knize. ČBDB.cz - Databáze knih. Sedm let v Gulagu. Vzpomínky pražského advokáta na sovětské pracovní tábory. Adam Hradilek, Zdeněk Vališ (eds.). ÚSTR, Praha 2015, ISBN 978-80-87912-25-6; Ocenění. V roce 2014 mu byla udělena Cena Václava Bendy (in memoriam). Reference Get this from a library! Sedm...

INFORMACE

AUTOR
Adam Hradilek (ed.),
DIMENZE
7,23 MB
NÁZEV SOUBORU
Sedm let v gulagu: Vzpomínky pražského advokáta na sovětské pracovní tábory.pdf

POPIS

FrantišekPolák byl legionářem v Rusku, ve 20. letech advokátem dělníků a komunistických aktivistů, který v roce 1930 vystoupil z KSČ na protest proti ovládnutí strany radikálním křídlem. Jako uprchlík před nacismem se stal členem čs. zahraniční armády na východě, následně byl však zrazen jejími vedoucími činiteli a vydán NKVD. V letech 1939–1947 byl vězněn v Gulagu. Po návratu do Československa v březnu 1948 uprchl na Západ s cílem informovat svět a rodnou zemi o sovětské realitě, které sám dlouhá léta odmítal uvěřit. Přestože sepsal vzpomínky na Gulag již koncem 50. let v exilu, nedostalo se jim v jeho domovině v následujících padesáti letech zasloužené pozornosti. Předkládaná publikace má za cíl tento deficit napravit a přiblížit české veřejnosti osobnost Františka Poláka i jeho dílo.

Chcete si přečíst knihu?Sedm let v gulagu: Vzpomínky pražského advokáta na sovětské pracovní tábory ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Adam Hradilek (ed.),. Číst Sedm let v gulagu: Vzpomínky pražského advokáta na sovětské pracovní tábory Online je teď tak snadné!

SOUVISEJÍCÍ KNIHY